Gaiviuosius gėrimus renkasi ir suaugusieji, ir vaikai, nes jie malšina troškulį ir yra įvairių skonių

Vaisvandeniai

Gazuoti gėrimai

Gazuoti gėrimai yra filtruoto vandens, anglies dioksido, saldiklių ir rūgštinančių medžiagų mišinys. Tai nealkoholiniai gėrimai, tarp kurių gali būti apelsinų, limonadų, kokakolos ir kitų tipo gėrimų. Į gazuotus gėrimus dedama įvairių kvapiųjų medžiagų ir dažiklių, kad jų spalva būtų panaši, pavyzdžiui, į apelsinų sulčių spalvą. Dėl jame esančio anglies dioksido gėrimas tampa gaivus, atrodo šaltesnis, nei yra iš tikrųjų, pagerėja jo skonis ir apribojamas mikroorganizmų dauginimasis, todėl gėrimą galima gerti ilgiau.

Gazuoti gėrimai atsigaivinimui

Gazuotus gaiviuosius gėrimus renkasi ir suaugusieji, ir vaikai, nes jie puikiai malšina troškulį ir yra įvairių skonių. Tačiau dėl juose esančio cukraus juos reikia vartoti saikingai.

Negazuoti gėrimai

Negazuotų gėrimų rinkoje yra daug įvairių produktų. Negazuoti vaisių gėrimai, kurių sudėtyje yra apie 20 % vaisių, vanduo, cukrus ir medžiagos, užtikrinančios skonį, spalvą ir galiojimo laiką. Alavijo gėrimai gaminami iš minkštimo, sulčių, gelio arba šių ingredientų mišinio. Juose yra daug cukraus, todėl juos geriausia patiekti atskiestus vandeniu.

Kodėl verta gerti negazuotus gėrimus?

Visi negazuoti gėrimai puikiai malšina troškulį, gaivina, vieni jų suteikia būtinų vitaminų ir maistingųjų medžiagų, kiti užtikrina skonį, dažnai su nemažu kiekiu cukraus.