Noname

Ekologiškos bulvės 1 kg

Pardavėjai pagal mažiausią kainą ( Žiūrėti kainos istorija )

€ 0.99
27.11.2018
Rimi.lt B Rimi.lt
Rimi.lt
galimi variantai
Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg € 0.99 27.11.2018
Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg € 0.99 27.11.2018
Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg € 0.99 20.12.2017
Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg Ekologiškos fasuotos bulvės, 1kg € 0.99 20.12.2017
€ 1.69
04.07.2018
assorti.lt C assorti.lt
assorti.lt
galimi variantai
Ekologiškos bulvės JOVITOS BLIUJIENĖS Ekologiškos bulvės JOVITOS BLIUJIENĖS € 1.69 04.07.2018
2 parduotuvės

Gauti pranešimą apie pageidaujamą kainą
Išmanus apsipirkimas mobiliajame
Pricer.lt

Aprašymas

Ekologiškos bulvės auginamos be cheminių trąšų, herbicidų, pesticidų.

Bulvių gumbuose gausu įvairių maisto medžiagų: iki 24 % krakmolo, 2 % augalinių baltymų, fermentų, įvairių biogeninių elementų, organinių ir mineralinių druskų – kalcio, kalio, magnio, geležies, cinko, fosforo, šiek tiek proteino, riebalų, ląstelienos, obuolių, citrinos ir rūgštynių rūgšties, gausu vitaminų A, B, C, P, folinės rūgšties, karotino .

Laikymo sąlygos: Laikymo temperatūra: nuo 7°C iki 10°C.

Istorija:

Bulvė – gana plačiai auginama kultūra, kuri Pietų Amerikoje buvo sukultūrinta prieš keletą tūkstančių metų.

Apie 1565 m. bulvių gumbai pasiekė Europą. Pirmasis juos pamatė Ispanijos karalius Pilypas II (1527–1598). Netrukus gumbai pateko į botanikos sodą Nyderlanduose, kur jos buvo auginamos ir platinamos kaip dekoratyviniai augalai, tačiau suprasta, kad augalo gumbai maistingi, gero skonio, tinka mitybai. 1616 m. bulves, kaip retą ir rafinuotą patiekalą, pateikdavo tik Paryžiuje karaliaus stalui. Skanūs miltingi gumbai pradžioje buvo vadinami triufeliais (pranc. truffe). Nuo 1651 m. bulvės pradėtos auginti maistui. Tai pirmieji padarė vokiečiai. Branderburgo burmistras Frydrichas Vilhelmas (1620–1688) bulvių auginimą paskelbė nacionaline pareiga. Apie 1770 m. Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas II (1744–1797) net su kariuomenės pagalba vertė kaimo žmones auginti bulves.

Į Lietuvą bulvės pateko Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Augusto III (1696–1763) laikais, spėjama, per Rietavą. Iš pradžių bulvių laukai išplito dvarų žemėse, tačiau netrukus jas ėmė auginti visi žemdirbiai.

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

Septyni žingsniai, kaip skaniai išvirti bulves: 1. Bulves prieš skusdami nuplauname. Tai būtina, kad nešvarumai neapveltų daržovių, nuo ko jo negražiai papilkėja. 2. Nuskustas bulves iš karto dedame į šaltą vandenį. Jei to nepadarysite, bulvėse esantis vitaminas C sureaguos su deguonimi, ir daržovės pajuos. 3. Bulvių stengiamės nesmulkinti. Jei jų dydis – kaip vištos kiaušinis, pjaustyti tikrai nereikia, jei kaip kalakuto – perpjauname pusiau. Ir tik tada, jei verdame bulves, didumo kaip du kumščiai, pjaustome jas į tris dalis, ne daugiau. Kuo labiau susmulkintos bulvės, tuo daugiau krakmolo jos išskiria, tuo labiau prisigeria vandens, pažliunga ir išverda neskanios. 4. Bulves perdedame į puodą, kuriame virsime. Užpilame šaltu vandeniu. Vanduo neturėtų semti bulvių paviršiaus. 5. Kai bulvės užverda, nugraibome susidariusias putas. Įberiame druskos – 14-kai vidutinio dydžio bulvių reikia maždaug 1,5 šaukšto druskos. Į puodą įdedame šaukštą sviesto. 6. Kaitrą po puodu sumažiname iki minimalios. Puodą sandariai uždengiame ir verdame bulves lygiai 20 minučių. Ar daržovės išvirusios, tikriname šakute – jeigu ji lengvai sminga į bulvę, galima nukaisti. 7. Bulves gerai nusunkiame, tai yra, nupilame skystį, kuriame jos virė. Puodą su bulvėmis vėl statome ant karštos viryklės ir vis papurtydami indą, nugariname likusį skystį, kol išvirusios daržovės lieka sausos ir paskleidžia gardų kvapą. Tai trunka maždaug minutę. Tik tada išvirusias bulves apibarstome smulkiai pjaustytais šviežiais krapais. Daugiau: https://www.delfi.lt/maistas/kaip-tai-padaryti/nemokate-isvirti-skaniu-bulviu-septyni-zingsniai-kaip-tai-padaryti-tobulai.d?id=77105305

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti

Panašios prekės

Žiūrėję šią prekę, taip pat žiūrėjo