Noname

Braškės 1 kg

Pardavėjai pagal mažiausią kainą ( Žiūrėti kainos istorija )

€ 3.99
27.11.2018
rimi.lt B rimi.lt
rimi.lt
galimi variantai
Braškės, 1kg Braškės, 1kg € 3.99 27.11.2018
Braškės, 1kg Braškės, 1kg € 3.99 16.08.2018
€ 0
Revolut Pricer.lt dovanoja Nemokamą Revolut standartinę kortelę! Pasiūlymas galioja tik naujiems Revolut vartotojams. Gauti
Revolut Gauti

Pricer.lt dovanoja Nemokamą Revolut standartinę kortelę!
Pasiūlymas galioja tik naujiems Revolut vartotojams.

1 parduotuvė

Gauti pranešimą apie pageidaujamą kainą
Išmanus apsipirkimas mobiliajame
Pricer.lt

Aprašymas

Iš braškių uogų gaminama uogienė, džemai, sultys, saldainiai, vynas, antpilai ir kt. Vaisiuose yra apie 5,5–9,2 proc. cukrų (gliukozės, sacharozės, fruktozės), 0,5–1,3 proc. organinių rūgščių (ypač citrinos rūgšties), daug vitamino C.

Braškė (lot. Fragaria x ananassa, angl. Garden strawberry, pranc. Fraisier cultivé syn. Fraisier ananas, vok. Gartenerdbeere) – erškėtinių (Rosaceae) šeimos daugiametis žolinis augalas, priklausantis žemuogių (Fragaria) genčiai.

Braškės pirmą kartą veistos Prancūzijos Bretanės regione 1750 metais, sukryžminus tarpusavyje virgininę žemuogę (Fragaria virginiana), atgabentą iš rytinės Šiaurės Amerikos, ir čilinę žemuogę (Fragaria chiloensis), 1714 metais Amédée-François Frézier atgabentą iš Čilės. Nuo tada Fragaria × ananassa kultivarai pakeitė paprastąją žemuogę (Fragaria vesca), kuri nuo XVII amžiaus pradžios dominavo komercinėje produkcijoje.

Braškės žydi gegužės ir birželio mėn. Vaisiai 2–3 cm skersmens, kartais ir daugiau, raudoni arba rausvai balti.

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

Kaip atskirti lietuviškas braškes nuo lenkiškų? Prašyti prekybininko pateikti dokumentus, kuriuose turi būti aiškiai parašyta, kokioje šalyje uogos buvo auginamos. „Pirkėjas gali prašyti pardavėjo pažymėjimo ar sertifikatų, kurie nurodo braškių kilmę. Tai yra privalomi dokumentai, kuriuos turi turėti kiekvienas prekybininkas. Net ir prie prekybos centrų uogas pardavinėjantys žmonės privalo su savimi turėti visus reikiamus dokumentus. Jei pirkėjui nėra pateikiami dokumentai, įrodantys braškių kilmę, jis gali kreiptis į savivaldybes. Viešoji policija ir veterinarijos tarnyba kontroliuoja tokius dalykus, nes tai yra žmonių apgaudinėjimas“, – Lietuvos braškių augintojų draugijos pirmininkas Vidas Juodsnukis. Daugiau: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/kaip-atskirti-lietuviskas-braskes-nuo-lenkisku.d?id=77918161

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti

Panašios prekės

Žiūrėję šią prekę, taip pat žiūrėjo