Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį? 2 dalis.

Prisijunkite prie mūsų

Praėjusioje dalyje kalbėjome apie tai, ką reikia įvertinti pirmiausiai, renkantis nešiojamąjį kompiuterį. Kitaip tariant, rinkomės jo tipą. Šį kartą kalbėsime apie nešiojamo kompiuterio svorį, susitvarkymo su užduotimis pajėgumus (RAM), vidines saugyklas (HDD ir SDD), baterijos tarnavimo laiką ir jungtis.

Nešiojamo kompiuterio svoris

Nešiojamo kompiuterio dydį ir svorį lemia įvairūs jo viduje esantys komponentai. T.y. ekrano dydis, disko talpa, CD/DVD grotuvas. Pagal svorį kompiuteriai skirstomi į tris pagrindines svorio kategorijas:

Iki 1.6 kg. Tai puikus pasirinkimas, jei esate studentas, keliaujate ar tiesiog norite su kompiuteriu dirbti bet kur ir bet kada. Jį nesunkiai įsimesti į kuprinę, o dirbdami kelyje atliksite paprastus uždavinius, pasitikrinsite elektroninį paštą ar naršysite internete. Trūkumas – greičiausiai teks atsisakyti CD ar DVD įrenginio bei taupyti galios sąskaita.

Nuo 6 iki 2.6 kg. Tai, galima sakyti, universalūs kompiuteriai, suderinantys galią ir svorį. Jie nebus per sunkūs bei leis patogiai dirbti kelionėje. Turėsite pakankamai galios ir funkcijų (tame tarpe ir CD ar DVD įrenginį).

Daugiau nei 2.6 kg. Tokie įrenginiai skirti žaidimams arba darbui su didelės apimties failais, turi didelius ekranus. Šie nešiojami kompiuteriai tinka žaidimų mėgėjams ir profesionalams, iškantiems nepriekaištingos galios.

Operatyvioji atmintis (RAM)

Šiuolaikiniam kompiuteriui minimali operatyvinė atmintis, padedanti susidoroti su užduotimis, yra bent 2 GB. Sudėtingesniems darbams reikės bent 6 GB RAM. Jei esate profesionalas ar norite žaisti žaidimus, jums prireks 8 GB RAM ar daugiau. Jei ateityje norėsite spartesnio kompiuterio, pasidomėkite ar nešiojamame kompiuteryje yra atminties praplėtimo galimybė.

Vidinė saugykla (HDD ir SDD diskai)

Visa informacija dirbant kompiuteriu yra laikoma kietajame diske. Kuo didesnė jo talpa, tuo daugiau galėsite laikyti įvairaus turinio kompiuteryje. Šiandien paprastai siūlomi kompiuteriai, turintys nuo 250 GB iki 1 TB talpos kietuosius diskus.

Kietieji diskai paprastai būna trijų tipų – tradiciniai HDD, spartieji flash technologijos SSD ir hibridiniai, turintys abiejų tipų diskų savybių. Tradiciniai kietieji diskai (HDD) pasižymi didele talpa, yra sąlyginai pigūs, tačiau yra dideli ir prideda svorio ir storio kompiuteriui. Jie taip pat veikia garsiai. Šie diskai būna dviejų greičių: 5400 rpm diskas yra pakankamas kasdieniam naršymui internete, darbui su paprastomis programomis, dokumentų tvarkymui, 7200 rpm diskas pasižymi spartesniu duomenų perdavimu, todėl rekomenduojamas tiems, kas nuolat dirba su didelės apimties failais.

Alternatyvus variantas – SSD tipo diskai. Jie yra gerokai lengvesni, net iki 50 kartų spartesni, dirba tyliau ir ne taip kaista. Tačiau akivaizdus jų trūkumas yra kaina. Rodos, vos 128 GB patikimo kompanijos SSD diskas kainuos gerokai brangiau nei 500 GB HDD. Tai yra idealus variantas ploniems ir lengviems nešiojamiems kompiuteriams. Neretai vartotojai išbandę SSD diską, prie HDD diskų niekada nebesugrįžta.

Tačiau tai dar ne viskas. Yra trečiasis variantas – hibridiniai diskai arba nešiojami kompiuteriai su HDD ir SSD diskais. Kai kurie nešiojami kompiuteriai turi mažesnius SSD diskus, kuriuose laikoma operacinė sistema bei programos, o greta naudojamas ir tradicinis kietasis diskas bendrai saugyklai (filmams, muzikai, dokumentams ir t.t.). Bene idealiausias variantas yra rinktis kompiuterį su dviem kietaisiais diskais (pavyzdžiui 1 Tb HDD ir 128 Gb SSD). Tokiu būdu turėsite ypač sparčią SSD atmintį operacinei sistemai ir talpų diską savo failams. Taip pat kai kurie nešiojami kompiuteriai turi hibridinį kietąjį diską, kuris apjungia kietojo ir SSD diskų privalumus (naudoja tą atmintį, kuri tuo metu yra tinkamiausia).

Baterijos veikimo trukmė

Nešiojamų kompiuterių gamintojų siūlomų baterijų veikimo trukmė yra labai įvairi – nuo kelių valandų ir keliolikos. Viskas priklauso nuo kompiuterio tipo. Kuo kompiuteris galingesnis, tuo jo baterijai teks daugiau apkrovos. Vadinasi, liks mažiau laiko darbui su juo.

Jeigu nešiojamasis kompiuteris bus vietoje stacionaraus ir stovės ant stalo, tada nežiūrėkite į baterijos tarnavimo laiką. Tačiau svarbu, kad baterijos laikas leistų komfortiškai dirbti bent 3 valandas, nesibaiminant, kad teks neplanuotai baigti darbą.

Bateriją labiausiai eikvoja padidinta duomenų apdorojimo galia (RAM, galingas procesorius), dideli ir raiškūs ekranai, spartesni kietieji diskai (7200 rpm), optinis įrenginys (CD ar DVD).

Jungtys

Kelios esminės jungtys, į kurias reikia atrkeipti dėmesį:

  • USB 2.0: išorinių diskų, žaidimų pultelių ir kitų priedų prijungimui skirtas USB lizdas.
  • USB 3.0: lyginant su USB 2.0 – spartesnis duomenų perdavimas.
  • HDMI: per šią jungtį galėsite pajungti projektorių ar papildomą ekraną.
  • Atminties kortelių lizdai: galėsite pridėti korteles ir savo fotoaparato ar kameros.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti