Vz.lt: „Pricer.lt“ nekartos „PriceOn“ klaidų.

Publikuota: 2016-09-15 16:50

Autorius: Rūta Vizbarienė

Šį mėnesį lietuvių ir baltarusių programuotojų komanda paleis kainų lyginimo portalą „Pricer.lt“, kuriame bus lyginamos įvairių kategorijų prekių kainos. Rinkoje ši niša atsivėrė veiklą nutraukus beįsivažiuojančiam „PriceOn“.

„Pricer.lt“ kūrėjai viliasi, kad portalas bus ne tik vieta, į kurią vartotojai ateis palyginti kainų. Jų siekis, jei žmonės priimtų portalą kaip racionalų vartojimo patarėją, padedantį išsirinkti prekę ir už ją nepermokėti. Vladimiro Ivanovo () nuotr.

Naujuoju „Pricer.lt“ instrumentu jau patikėjo „Topo centras“, „Senukai“, „Rde.lt“, „Mediashop“, „Neriba“, „Skytech“, kiti elektroninės prekybos rinkos dalyviai – jie įsipareigojo periodiškai teikti reikalingus duomenis.

Kitų rinkos dalyvių, kurie nebus sudarę specialių susitarimų dėl duomenų teikimo, prekių kainos, nepažeidžiant teisės aktų, bus imamos vadinamaisiais „parseriais“ – kai kainos skelbiamos svetainėje jas reguliariai skenuojant.

Taip „Pricer.lt“ pretenduoja tapti didžiausiu kainų lyginimo portalu Lietuvoje.

Netgi didesniu už „PriceOn“, nes šis buvo orientuotas vien į maisto ir alkoholinių prekių kainų lyginimą, jų skenavimą parduotuvėse. „Pricer.lt“ apims daugiau kategorijų, prekių ir prekybininkų.

„Ateityje planuojame lyginti viską, ką galima įsigyti internetu“, – planais dalijasi Arūnas Vizickas, vienas „Pricer.lt“ įkūrėjų. Beje, p. Vizickas yra žinomas įvairių įrankių elektroninėms parduotuvėms kūrėjas. Vienas tokių produktų – „Go4price“, leidžiantis e. prekybininkams naudoti lyginamąją reklamą. Be to, jis dirbo ir sėkmingai startavusio, tačiau dėl akcininkų ginčo užgesusio projekto „PriceOn“ komandoje kaip investuotojo Tado Karoso atstovas.

Pelnas po metų

Idėją kurti kainų lyginimo portalą p. Vizickui padiktavo tai, kad šiuo metu Lietuvos elektroninių parduotuvių klientai neturi objektyvių galimybių palyginti visų ar bent didžiosios dalies prekybininkų produkcijos kainų. Skatino ir supratimas, kaip galima iš to uždirbti.

Iš pradžių pajamas garantuos standartinė priemonė – srauto nukreipimas (CPC – „cost per click“), kai portalo lankytojai išsirenka prekę ir spaudžia mygtuką „Pirkti“, nuvedantį į pardavėjo puslapį.

Kitas variantas – imti mokestį tuomet, kai vartotojas įsigyja prekę (CPA – „cost per acquisition“).

„Dar svarstome, kurį būdą pasirinkti. Kita kryptis – paslaugų elektroninėms parduotuvėms kūrimas. Čia platūs užmojai, kuriuos dar reikės išbandyti, ir kai jie veiks, galėsime kalbėti apie apmokestinimą“, – sako p. Vizickas.

Svarbu, anot jo, kad portalas būtų ne tik vieta, į kurią vartotojai ateis palyginti kainų. Būtų gerai, jei jie priimtų portalą kaip racionalų vartojimo patarėją, padedantį išsirinkti prekę ir už ją nepermokėti.

„Sukaupta kainų kitimo informacija ateityje suteiks mums galimybę atlikti prognozes, patarti, kada geriausia įsigyti kokią nors prekę, vertinant galimą jos brangimą“, – nurodo p. Vizickas.

Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/prekyba/2016/09/15/pricerlt-nekartos-priceon-klaidu#ixzz4KLvDaDoh

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti