Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį? 3 dalis – ekrano raiška ir tipai.

Kai jau esate nusprendę, kokie poreikiams naudosite nešiojamą kompiuterį, lieka sudėtingoji dalis – teisingai susidėlioti jo parametrus taip, kad visi tenkintų konkrečius jūsų poreikius. Šį kartą – apie ekranus. Nešiojamų kompiuterių ekranų dydžiai paprastai būna nuo 11 iki 19 colių. Didesnis ekranas puikiai tinka žaidimams, filmams, nuotraukų ir vaizdo failų redagavimui, dokumentų peržiūrai, tekstų (pvz., scenarijų ar knygų) rašymui. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad didesnis ekranas lemia ir didesnį bendrą jūsų kompiuterio dydį, svorį ir energijos sąnaudas. Jei daugiau keliaujate, judate ir norite dirbti ten, kur yra galimybė, geriau rinkitės mažesnį ekraną. Prie jų priprantama tikrai greitai.

Raiška

Didesnė raiška reiškia geresnę nešiojamo kompiuterio ekrano vaizdo kokybę. Pateikiame kelis svarbiausius dydžius pagal raišką (rezoliuciją):

  • HD: 1366 x 768 raiška. Tai yra bene minimalus standartas, tinkantis naršymui internete, darbui su elektroniniu paštu ir įprastomis ir daug vaizdo resursų nereikalaujančiomis užduotimis.
  • HD plius: 1600 x 900 raiška. Truputį geresnė raiška, labiau pritaikyta filmų ir nuotraukų peržiūrai.
  • Full HD: 1920 x 1080 raiška. Idealu Blu-ray kokybės filmų peržiūrai, kompiuteriniams žaidimams.
  • Retina ekranas: 2304 x 1440, 2560 x 1600 ir 2880 x 1800 raiškos. Šias raiškas turi „Apple“ gaminiai (12, 13.3 ir 15.6 colių ekranais). Pikselių tankis yra toks didelis, kad akis negali įžiūrėti atskirų pikselių.
  • QHD (Quad HD) ir QHD plius: su 2560 x 1440 ir 3200 x 1800 raiškos. Tai irgi labai didelio pikselių tankio ekranai, idealiai tinkantys profesionalams, dirbantiems su grafikos programomis ir, žinoma, norintiems žiūrėti filmus ar žaisti naujausius žaidimus.
  • 4K Ultra HD: 3840 x 2160 raiška. Tai yra, galima sakyti, raiška vaizdo gurmanams - idealus variantas dirbantiems su vaizdo ar nuotraukų apdorojimu.


Ekranų tipai

Daugelyje šiuo metu rinkoje parduodamų nešiojamų kompiuterių yra LED ekrano apšvietimas, kuris sukuria ryškias spalvas ir tuo pačiu tausoja bateriją. Jei planuojate nešiojamą kompiuterį naudoti filmų žiūrėjimui su kompanija, rinkitės ekraną su IPS ekranu, nes jis turi platesnį žiūrėjimo kampą.

Ekranai taip pat yra skaidomi pagal tipus į blizgius ir matinius. Ekranai su blizgia danga paprastai užtikrina turtingesnes spalvas, tačiau nelabai tinka darbui lauke saulėtą dieną dėl gausybės atspindžių. Tuo tarpu matiniai ekranai pasižymi mažesniais atspindžiais, o tai yra svarbu jei kompiuteriu dirbate šalia lango.

Jutikliniai (liečiami arba touch tipo) ekranai

Liečiami ekranai išoriškai niekuo nesiskiria nuo paprastų. Tiesą sakant, ir patys kompiuteriai paprastai turi klaviatūrą. Paprastai jutiklinius ekranus rasite „Ultrabook“ tipo kompiuteriuose, mažesniuose įrenginiuose, kurie skirti keliaujantiems. Rečiau sutiksite tokį ekraną žaidimų ar galingesniuose kompiuteriuose.

Taigi, reziumuojant, kuo geresnė ekrano raiška ir dydis, tuo pats kompiuteris bus brangesnis, nes, tikėtina, bus pritaikytas specifiniams poreikiams – žaidimams, garso, vaizdo ar foto bylų apdorojimui ar peržiūrai. Mažesnės raiškos ir ekrano dydžio kompiuteriai paprastai bus patogūs, lengvi, šiek tiek silpnesnių parametrų ir neretai turės liečiamą ekraną. Tačiau tai nėra taisyklė. Pvz., neblogų parametrų mažo ekrano dydžio lengvučiai „Ultrabook“ turi tikrai gerą ekrano raišką. Žinoma, toks derinys kainuoja. Bet tam yra pricer.lt – kad nepermokėtumėte ir palygintumėte visus kainų variantus.

Šį kartą patiekiame keletą gerų „Ultrabook“ pasiūlymų.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti