Pas kaimynus – degalai pigiau!

Prisijunkite prie mūsų

Racionalaus  pirkimo ir  kainų palyginimo portalas www.pricer.lt  lapkričio 24 dieną atliko kasmėnesinį degalų kainų tyrimą Vilniaus ir  Kauno degalinėse, taip pat  užfiksavo degalų kainas pas mūsų kaimynus: Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje  ir Rusijoje, Karaliaučiaus srityje. Kainos pas kaimynus užfiksuotos Rygoje,  Bialystoke, Minske ir Karaliaučiuje.

Palyginus degalų kainas Lietuvoje ir  kaimyninėse valstybėse - užfiksuota, kad dauguma Lietuvos gyventojų už degalus  moka brangiau nei mūsų kaimynai. Pigiau  moka tik pilantys  degalus degalinėse „Jozita“, „Skulas“ ir  „Stateta“. Gerai žinomose,  tinklinėse degalinėse Lietuvoje -  kainos ženkliai didesnės. Pavyzdžiui pildami A95 benziną Rygoje degalinėje „Circle K“ už 1 litrą sumokėsite  1,114 euro, tuo tarpu Kaune ar  Vilniuje to pačio pavadinimo degalinėje -  1,206 euro, t.y. 7,6 % daugiau.

Pricer.lt  analitikai išanalizavo ir  akcizo dydžius  šiose šalyse. Pasirodo Lietuvoje benzinui akcizas labai panašus, kaip  Latvijoje ir  ženkliai didesnis nei Lenkijoje (Lietuva – akcizas 434,43 EUR per 1000 l., PVM 21%; Latvija – akcizas  436 EUR per 1000 l., PVM 21%: Lenkija – akcizas  388,84 EUR per 1000 litrų, PVM 23%), tiesa lenkai turi  2% didesnį PVM nei lietuviai ir latviai. Dyzelinio kuro akcizas Lietuvioje  pats  mažiausias (Lietuva – akcizas 330,17 EUR per 1000 litrų, PVM 21%; Latvija – akcizas 341 EUR per 1000 l., PVM 21%; Lenkija – akcizas 336,80* EUR per 1000 l., PVM 23%), bet to paties apie  dyzelinio kuro kainas degalinėse Lietuvoje  nepasakysi. Automobilinių dujų, kaip ir  dyzelinio  kuro akcizai taip pat  mažiausi  Lenkijoje (Lietuva – akcizas 304,10 EUR per 1000 l., PVM 21%; Latvija – akcizas 206,00 EUR per 1000 l., PVM 21%; Lenkija – akcizas 193.26 EUR per 1000 l, PVM 23%), Lietuvoje  šiam kurui akcizai ženkliai didesni, nei  pas mūsų kaimynus.

Kainos visų rūšių degalams  Baltarusijoje  ir  Karaliaučiuje  skiriasi dvigubai, todėl „degalų turizmas“ į šias šalis ir toliau lieka finansiškai naudingas pasienio gyventojams.

Pricer.lt lapkričio  mėnesio pigiausių degalų reitinge lyderiu išliko Kauno degalinė „Jozita“, kurioje, tiek  benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos - užfiksuotos  mažiausios. Degalai brangiausi, kaip ir  spalio mėnesį, kainavo degalinėse “Orlen Lietuva“ ir „Circle K“.

Kainų palyginimo portalas www.pricer.lt degalų kainas užfiksavo lapkričio mėnesio 24 dieną Vilniaus ir Kauno degalinėse, bei Rygoje, Bialystoke, Minske ir Kaliningrade. Pigiausių degalų kainų tyrimo metu buvo užfiksuotos visų degalų rūšių kainos, kuriomis prekiauja degalinių operatoriai. Išanalizavus duomenis sudarytas degalinių kainų reitingas, kiekvienai atskirai degalų rūšiai. Sudarant  reitingą vertintos tik bazinės degalų pozicijų kainos: benzino A95, dyzelino ir suskystintų dujų kainos. Tyrime nevertinti degalų priedai, jų įtaka kainai, degalinių lojalumo programos, bei nuolaidos su degalinės kliento kortele. Lapkričio mėnesio reitinge dalyvavo Vilniuje, Ukmergės-Geležinio Vilko gatvėse, bei šalia šios  miesto arterijos, esančios degalinės: „Circle K“, „Lukoil“, „Orlen“, „Neste“, „Stateta“, „Ecoil“, „Skulas“, „Algauta“ ir  Kaune  esantčios degalinės „Circle K“, „Neste“, „Skulas“ ir „Jozita“.

Išsami Pricer.lt pigiausių degalų analizė pateikiami čia:

A95 https://pricer.lt/research-goods/53-pigiausias-a95-oktaninio-skaiciaus-benzinas

D https://pricer.lt/research-goods/58-pigiausias-dyzelinas

Dujos https://pricer.lt/research-goods/60-suskystintos-automobilines-dujos

Daugiau informacijos:

Didmeninė A95 benzino kaina

Tyrimo metu (2017 11 24 d.) užfiksuotos A95 benzino kainos

Didmeninė dyzelinio kuro kaina

Tyrimo metu (2017 11 24 d.) užfiksuotos dyzelinio kuro kainos

Tyrimo metu (2017 11 24 d.) užfiksuotos automobilinių dujų kainos

Informacija, apie degalų kainų tyrimo taisykles ir metodiką pateikiama čia: https://pricer.lt/posts/89-pricerlt-lygina-kainas-degalu-kainu-lyginimo-taisykles

ES akcizai: energijos mokesčių tarifai:

https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/excise-duties-alcohol-tobacco-energy/excise-duties-energy/excise-duties-energy-tax-rates_en

https://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/taxation/files/resources/documents/taxation/excise_duties/energy_products/rates/excise_duties-part_ii_energy_products_en.pdf

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

arunas

arunas

arunas

Remigijus Žemaitaitis: "Lietuvoje akcizo mokesčiai atsižvelgiant į gyventojų pajamas visose prekių grupėse, išskyrus alaus kategoriją, yra gerokai didesni nei vidutiniškai ES. Lietuvoje akcizinių prekių įperkamumas yra vienas mažiausių ES!!! Jei akcizo mokestį, taikomą dyzeliniam kurui, palygintume su vidutinėmis pajamomis, aukštesnis akcizas nei Lietuvoje yra tik Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje... " https://www.facebook.com/RemigijusZemaitaitis1/videos/1656517397746994/

arunas

arunas

arunas

arunas

Ketvirtinė automobilių rinkos apžvalga, 2017 m. 3 ketvirtis:

- Lietuvos automobilių rinkoje užtikrintas augimas

- Užregistruota sandorių už daugiau nei pusę milijardo eurų

- Lietuvoje – įspūdingas naujų automobilių pardavimų šuolis

- Naujų automobilių reeksportas – naujose aukštumose

- Naujų ir naudotų automobilių vidutinės kainos – stabilios

- Nauji automobiliai: „Toyota“ – populiaresni už „Volkswagen“

- Nauji automobiliai: „Fiat 500“ – etatinis, tačiau neakivaizdus lyderis Lietuvoje

- Naudoti automobiliai: „Volkswagen“ markės automobiliai – Baltijos šalių favoritai

- Naudoti automobiliai: Lietuviai renkasi prabangius, tačiau senesnius automobilius

- Trys iš keturių įvežamų automobilių – dyzeliniai

- Rekrodinė atskirtis tarp naujų benzininių ir dyzelinių automobilių

Daugiau:

http://www.autotyrimai.lt/barometras/

https://autoplius.lt/tyrimai/barometras/ketvirtine-automobiliu-rinkos-apzvalga-2017m-3-ketvirtis?page_nr=1Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti