Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti geriausią buitinę techniką savo virtuvei? 2 dalis - orkaitės.

Pirmoje buitinės technikos pasirinkimo dalyje patarėme, kokios kaitlentės yra geriausios. Šį kartą kalbame apie kaitlenčių seseris – orkaites. Paprastai šie du buitiniai prietaisai yra perkami kartu. Rečiau žmonės, kurie mažiau gamina namuose, renkasi tik vieną iš jų. Tačiau net ir tokiu atveju verta pagalvoti apie šeimos šventes, vakarėlius ar norą pasilepinti sudėtingiau pagaminamu patiekalu.

Beveik visos šiuo metu rinkoje parduodamos orkaitės pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis: kepimo funkcijų gausybė, apsauga nuo vaikų ir pan. Nesunkiai atpažįstami simboliukai ant visų orkaičių yra tapę rinkos standartu. Todėl šiame straipsnyje kalbėsime tik apie papildomas funkcijas, kurias turi ne visos viryklės.

  • Paslėptas kaitinimo elementas. Jis gali būti ir paslėptas po orkaitės apačioje ar viršuje esančia skarda. Tai padeda išvalyti viryklės vidų gerokai lengviau.
  • Greito įkaitinimo funkcija (angl. booster) leidžia įkaitinti orkaitę per itin trumpą laiką.
  • Teleskopiniai bėgeliai. Orkaitėse būna įrengti teleskopiniai bėgeliai, su kuriais padėklas ištraukiamas saugiai, o rankos lieka laisvos.
  • Pirolizė. Tai lyg savaiminio išvalymo funkcija. Orkaitė įkaista iki 500 laipsnių celsijaus, todėl visi maisto likučiai, riebalai, trupiniai ir visa kita tiesiog išskaidoma. Galėsite pamiršti ilgą ir sudėtingą viryklės šveitimą, cheminius valiklius bei grandymą.
  • Receptinis kepimas. Jūs išsirenkate, kokį gaminį norite iškepti (vištą, pakepą, pyragą, kugelį ar sausainius ir t.t.), o kepimo laiką, temperatūrą, kaitinimo tipą ir visą kitą padarys pati orkaitė pagal receptą.
  • Kepimo stalčius. Tai puikus sprendimas norintiems pagrindinėje orkaitėje kepti vieną patiekalą, o tuo pačiu metu kepimo stalčiuje – kitą (pvz., sausainius, duoną ar pan.).
  • Šilumos palaikymo stalčius. Šio stalčiaus paskirtis – palaikyti jo šilumą tiek, kiek jos reikia. Pvz., grįžęs iš mokyklos vaikas orkaitėje ras dar šiltus pietus.

Kitas svarbus aspektas, kuris yra labai susijęs su saugumu nuo vaikų – dvigubas stiklas. Jei maistą nuo išorės skiria tik vienas stiklo sluoksnis, stiklas greičiausiai bus karštas ir gali nudeginti. Kai stiklo sluoksniai du, išorinis paprastai bus švelniai šiltas.

Dar vienas dalykas, nesusijęs su orkaičių funkcijomis. Jei renkatės įmontuojamą orkaitę, pagalvokite apie patogumą gaminti. Juk nebūtina orkaitės daryti tiesiai po kaitlente. Mums gal kiek neįprastas, bet vakaruose normalus – orkaitės talpinimas akių lygyje. Taip ne tik patogiai išimsite patiekalus, bet ir nereikės tupinėti tikrinant kepimo eigą. Be to, tai dar vienas privalumas turint namuose mažų vaikų – nereikės ant orkaitės durelių dėti specialių apsaugų.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti