Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį? 4 dalis - procesoriai.

Viena vertus, galingas kompiuteris ne tik nenuvils sparčiai ir efektyviai tvarkydamasis su daug užduočių, bet ir ilgai išliks aktualus Kita vertus, technika pinga, todėl verta gerai apgalvoti pasirinkimą. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kokie yra procesoriai, kuo jie skiriasi ir kaip gali patenkinti skirtingus jūsų poreikius.

Pirmiausiai apie tai, kas yra procesorius. Kompiuterio procesorius – tai lyg jo smegenys. Kartu su darbine atmintimi (RAM) procesorius lemia, kokia programinė įranga gali veikti nešiojamame kompiuteryje, kiek programų vienu metu galite paleisti ir kaip sparčiai jos veiks.

Paprastai tenka rinktis iš dviejų pagrindinių kompanijų gaminių – „Intel“ arba „AMD“. Pabandysime glaustai pristatyti kiekvieną šių dviejų konkurentų siūlomų pagrindinių procesorių rūšį, o jūs galėsite įvertinti, kas jums tinka labiausiai.

„Intel“ procesoriai

Core i7. Šis procesorius skirtas kompiuterinių žaidimų mėgėjams, dizaineriams, fotografams ar tiesiog vartotojams, kurie iš kompiuterio tikisi labiau ne žaislo, o galingo darbo įrankio. Šie procesoriai gali sėkmingai susidoroti su daugybės užduočių atlikimu vienu metu, tinka dirbant su aukštos kokybės vaizdo, garso turiniu, kurti 3D projektus ar žaisti naujausius kompiuterinius žaidimus.

Core i5. Vidutinės klasės serijos procesoriai. Tai bene labiausiai rinkoje paplitę „Intel“ gaminiai. Jie yra pakankamai galingi, greiti ir efektyvūs, kad galėtų atlikti didžiąją dalį uždavinių vienu metu. Su kompiuteriu turinčiu tokį procesorių neturėtų kilti sunkumų vienu metu žiūrėti internetu filmą (stream technologija) ir dirbti su dokumentais ar naudotis naršykle su daug atvertų langų.

Core i3. Pradinio lygio procesoriai, kurių galios daugiau nei pakanka kasdieniam darbui su elektroniniu paštu, internetu ir kitomis nesudėtingomis užduotimis.

Core M. Tai yra procesorius, skirtas mobiliems įrenginiams – lengviems ir ploniems kompiuteriams, planšetėms. Jų pilnai pakanka kasdieniam naršymui internete, darbui su elektroninio pašto programomis ir kitiems uždaviniams. Jie pasižymi nešiojamo kompiuterio baterijos tausojimu.

„AMD“ procesoriai

A8. Puikūs, galingi procesoriai, skirti aukštai vaizdo kokybei be jokių nesklandumų, patobulintas grafinis našumas, suteikiantis fantastišką 3D žaidimo procesą HD kokybėje. Galima sakyti, kad tai yra AMD atitikmuo „Intel“ Core i7 procesoriui.

A6. Šie procesoriai pasižymi sklandesniu vaizdo įrašų perdavimu ir geresnė nuotraukų kokybe. Tai yra optimalus AMD siūlomas kainos ir kokybės santykio variantas.

A4. Šie procesoriai užtikrina pakankamai sklandų našumą, reikalingą muzikos, nuotraukų ir vaizdo įrašų failų paleidimui. Galima teigti, kad tai yra ekonominė klasė.

Nuspręskite, kas jums tinka labiausiai ir pasitikrinkite kainas pricer.lt.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti