Pricer.lt pataria. Kaip pasigaminti tikrai puikią kavą.

Prisijunkite prie mūsų

Šį kartą pricer.lt – lengvesnė tema. Ne tiek apie technologijas, kiek apie puikią kavą. Norint išsirinkti tikrai gerą kavą susiduriame su labai didelių pasirinkimu. Prekybos centruose galima rasti gausybę sufasuotos kavos, o specializuotos parduotuvės dažniausiai siūlo nemažai variantų nemaltų pupelių. Taigi, kaip išsirinkti kokybiškiausią, skaniausią ir geriausią kavą, kai visur siūloma tokia didelė jos įvairovė? Aptarsime kelis esminiu kavos aspektus – šviežumą, rupumą, paruošimo būdą, rūšį ir laikymo sąlygas.

Šviežumas

Dauguma gamintojų gamintojų dažniausiai skelbia ne kavos skrudinimo datą, o datą, iki kada kava galioja. Kava negenda, tačiau bėgant laikui yra prarandamas visas po skrudinimo atsiradęs aromatas. Taigi, akivaizdu – patys maldami pupeles ar prašydami, kad tai padarytų pardavėjas, būsite tikri dėl geriausių savybių ir aromato.

Rupumas

Kuo ilgiau kava plikoma, tuo ji turėtų būti rupesnė, stambiau sumalta. Pavyzdžiui, espresso kava išbėga per 30 sekundžių, todėl kavos pupelės turi būti sumaltos smulkiai. Kai kavą plikote puodelyje (apie 4 minutes), pupeles reikia sumalti rupiau nei espresso.

Rūšis

Paprastai kavos mišiniai yra gaminami iš arabikos bei robustos kavamedžių pupelių. Geriau vertinamos ir bene populiariausios yra arabica rūšies pupelės, tačiau dažnai šios dvi rūšys yra sumaišomos. Robustos pupelės yra pigesnės, šių pupelių kavamedžiai yra mažiau lepūs, atsparesni ligoms ir auga net nederlingoje žemėje. Neretai gamintojai ant savo kavos pakuotės nurodo, kad kava yra pagaminta iš 100% arabica pupelių, tačiau dažniausiai tai nėra tiesa.

Laikymo sąlygos

Kavą rekomenduojame pirkti nedideliais kiekiais ir laikykite ją šaldytuve sandariame, neskaidriame inde. Didesnį kiekį kavos laikykite šaldiklyje. Šaltai laikoma kava nepraranda savo aromato, išlieka šviežia.

O jei nusprendėte, kad nusipelnėte save palepinti ir įsigyti gerą kavos aparatą, pasitikrinkite jų kainas pricer.lt. Net ir už gerą ir brangų daiktą neverta permokėti. Raskite, kas siūlo jį pigiausiai.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti