Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį? 5 dalis - vaizdo plokštės

Prisijunkite prie mūsų

Jei dažnai dirbate su garso ar vaizdo apdorojimo programomis, žaidžiate kompiuterinius žaidimus, rekomenduojame jums kompiuterį su dedikuota vaizdo plokšte ir papildoma vaizdo atmintimi. Tai kompiuteriui leis greičiau apdoroti su vaizdu susijusias užduotis, duomenys bus apdorojami greičiau, todėl sklandus įrenginio veikimas leis mėgautis pramogomis ar darbu.

Pagrindinis žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio komponentas yra vaizdo plokštė. Beveik visi moderniausi žaidimai pasižymi 3D grafika. Šiandien iš esmės yra du pagrindiniai vaizdo plokščių gamintojai gamina – „AMD“ ir „Nvidia“. Žinoma, yra ir „Intel“ vaizdo plokštės, tačiau jos neturi pakankamai galios, reikalingos rimtiems kompiuteriniams žaidimams. Paprastai „Intel“ vaizdo plokštės yra tiesiogiai integruojamos į motininę plokštę, dar vadinamą CPU.

Aišku, yra kitų svarbių parametrų, tokių kaip greiti kietieji diskai (SSD), operatyvinė atmintis (RAM), tačiau esminis aspektas, norint žaisti naujausius kompiuterinis žaidimus visgi yra gera, būtent tam skirta vaizdo plokštė.

Pažangiausios ir sparčiausios yra „Nvidia GeForce GTX“ serijos vaizdo plokštės, kurios nešiojamiems kompiuteriams siūlo apie 75% galios, kurią gaunate pirkdami stacionarų žaidimams skirtą kompiuterį (reikia pripažinti, kad nešiojami kompiuteriai yra visgi tik kompromisas – jei norite išties galingo žvėries namuose, rinkitės stacionarų kompiuterį žaidimams). Visgi 75% yra itin geras rodiklis. Jei finansai leidžia, griebkite tokį variantą.

Rinkdamiesi žaidimams skirtą kompiuterį turite nustatyti savo vaizdo plokštės prioritetus. Aukščiausių parametrų vaizdo plokštės yra sparčios, tačiau tai lemia didesnį kompiuterio kaitimą ir prisideda prie didesnių energijos sąnaudų. Vadinasi, tokie kompiuteriai turės daugiau ventiliatorių, užims daugiau vietos ir svers daugiau. Jei nesate pasirengę tampytis didelio svorio, pagalvokite apie stalinius kompiuterius.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti