Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti dulkių siurblį? 2 dalis – dulkių siurblių tipai.

Prisijunkite prie mūsų

Prieš pirkdami dulkių siurblį visada įsivertinkite kelis svarbius aspektus – būsto plotą, savo poreikius (ar turite vaikų, gyvūnų, alergiškų žmonių ir pan.). Tada jau galite pradėti galvoti, kokio tipo siurblio jums reikia. Pagrindinės dulkių siurblių rūšys yra šios: nešiojamieji dulkių siurbliai, centriniai dulkių siurbliai, automatiniai dulkių siurbliai, rankiniai dulkių siurbliai (dar vadinami elektrinėmis šluotomis), nešiojamieji dulkių siurbliai.

Nešiojamieji dulkių siurbliai yra labiausiai paplitusi siurblių rūšis buityje. Jie yra nedidelį, nešiojami, su ilgu laidu ir žarna. Šie siurbliai pasižymi sąlyginai nedidele kaina, paprastu naudojimu, mobilumu ir patogumu. Šios rūšies siurblių trūkumas yra ribotas laido ilgis, įtraukto oro išmetimas atgal į patalpą, didesnių siurblių sunkumas nešti (kuo galingesnis siurblys, tuo jis sunkesnis).

Centriniai dulkių siurbliai yra galingos buto ar namo sistemos, montuojamos sienose, paliekant tam tikrose patalpose angas. Nuo siurblio atšakomis išvedžiojami specialūs vamzdžiai, per kuriuos iš jūsų namų į surinktuvą susiurbiamos dulkės. Centrinio siurblio neįmanoma sumontuoti mažame bute, todėl paprastai šią technologiją sutinkame nuosavuose namuose. Tokių siurblių privalumas tas, kad dulkės ir panaudotas oras yra išpučiami į lauką, tokie siurbliai yra ypač našūs (neretai oro greitis vamzdžiuose viršija 130 km/val.), sukelia nedidelį triukšmą (nes yra sienose). Visgi centriniai dulkių siurbliai brangesni (kaina prasideda nuo maždaug 1000 eurų), netinka mažoms patalpoms.

Automatiniai dulkių siurbliai veikia savarankiškai. Jie dar vadinami siurbliais-robotais. Patalpoje tokie siurbliai juda orientuodamiesi pagal ultragarsą. Šie siurbliai gali valyti tiek sausai, tiek ir šlapiai. Jie maitinami akumuliatoriumi, kurį paprastai sugrįžę iki pakrovimo punkto patys pasikrauna. Tokio tipo dulkių siurbliai puikiai tinka nemėgstantiems bėgioti paskui kiekvieną dulkelę, o norintiems nemalonius darbus patikėti robotams. Automatiniai dulkių siurbliai užima nedaug vietos, neturi laidų ir dirba tyliai, tačiau tikrai nepranoksta tradicinių nešiojamų siurblių savo našumu, be to, yra brangūs.

Rankiniai dulkių siurbliai puikiai tinka nedideliems plotams ir pasiekiamoms vietoms. Jie yra patogūs, nes iš esmės užima tiek vietos, kiek pastatoma šluota. Laido jiems nereikia – jie maitinami akumuliatoriumi. Šie siurbliai pasižymi mažais gabaritais, lengvumu, patogumu ir yra sąlyginai nebrangūs, tačiau yra mažo našumo, todėl netinka kaip tradicinio siurblio pakaitalas.

Išsirinkę siurblį, nepamirškite pasitikrinti jo kainos pricer.lt

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti