KAIP SUTAUPYTI PERKANT IR SVEIKAI MAITINTIS. Epizodas 2. Tyrimas

Pratęsiant mintis, kurios buvo išsakytos Pricer blogo straipsnyje KAIP SUTAUPYTI PERKANT IR SVEIKAI MAITINTIS

https://pricer.lt/posts/208-kaip-sutaupyti-perkant-ir-sveikai-maitintis

Visiškai neseniai, gegužės 16 dieną buvo paskelbtas, turbūt vienas svarbiausių šiuo metu tyrimų, kuris gali gerokai sukrėsti maisto perdirbimo pramonę, jeigu jo rezultatai nebus patyliukais užslopinti didžiųjų maisto perdirbėjų.

Kevin D. Hall ir komandos tyrimas Ląstelių Metabolizmas, kuris parodė, kad maitinimasis giliai perdirbtu maistu (konservuotu, sterilizuotu, su daug stabilizuojančių priedų) skatina padidintą kalorijų suvartojimą ir padidintą svorio augimą. Trumpai apibendrinant tyrimo išvadas, dėl kol kas nesuprantamų priežasčių (manau, kad bus tolesni tyrimai), vartojant giliai perdirbtą maistą, vėliau ateina sotumo jausmas, todėl jo suvalgoma daugiau, atitinkamai gaunamas kalorijų perteklius, lemiantis svorio augimą. O vartojant neperdirbtą, natūralų maistą gaunamas atvirkštinis efektas. Taigi moksliškai patvirtinama tai, kad pirmoje vietoje reikia žiūrėti ne angliavandenių, riebalų kiekius maiste, o pačio maisto kokybę, nes, kai maistas natūralus, organizmas pats laiku įjungia reikiamus saugiklius.

No alt text provided for this image
No alt text provided for this image

Visą tyrimą galite rasti čia:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1550413119302487

O iš ten parsisiuntę tyrimo PDF, gausite pilną tyrimo dokumentą su viso tyrime naudoto meniu nuotraukomis ir aprašymais.

Kaip paprastam vartotojui patiekalai iš giliai perdirbtų produktų, man atrodo visiškai "normalūs", tačiau organizmas pasirodo į juos reaguoja visai kitaip.

Taigi skatinam Jus rinktis tik neperdirbtą, natūralų maistą, o rasti,kur jį isigyti geriausiomis kainomis, padės Pricer.lt.

Pricer.lt maisto krypties vadovas

Petras Čepkauskas

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

arunas

Kviečiame pasirašyti šią peticiją visus, kurie nori paraginti Lietuvos prekybininkus būti atviresniais ir sąžiningesniais su savo pirkėjais.

https://www.peticijos.lt/visos/75235/viesai-intern...

#Peticija#SkaidriosKainos#SkaidrusPrekybosTinklai

arunas

arunas

Nepasidavę emocijoms lėšų išleistumėme mažiau

„Prekybos centrai išleidžia nemažai lėšų vartotojų pakišimui po informaciniu gaubtu, kad jis žinotų tik to prekybos centro kainas. Dėl to, vartotojui tampa sunkiau pasirinkti“, – akcentuoja mažmeninės prekybos ekspertas Petras Čepkauskas.

Siekiant tą pakeisti, reikia, kad vartotojai visus pasiūlymus gautų vienoje vietoje ir jiems nebereikėtų vadovautis tik vienu informacijos šaltiniu.

http://www.snaujienos.lt/miesto-gyvenimas/39860-ne...

#InformacinisGaubtas #KainuSkaidrumas

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti