Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną. 1 dalis - operacinė sistema ir ekranas.

Telefonų rinkoje yra tiek daug, kad išsirinkti vien pagal klasę (biudžetiniai, vidutiniai ir flagmanai) neužtenka. Šį kartą aptarsime du parametrus – išmaniojo telefono operacinę sistemą ir ekraną.

Operacinė sistema

Pasirinkimas akivaizdus – prieš keletą metų iš esmės pasitraukus Blackberry, liko 3 aiškūs žaidėjai – Android, iOS ir Microsoft Windows. Android yra pati populiariausia operacinė sistema, turinti daug nustatymų, yra puikiai suderinama su Google paslaugomis. Galima sakyti, tai yra labiausiai pritaikoma poreikiams operacinė.

iOS operacinė sistema naudojama Apple gaminiuose. Ji garsėja savo pritaikymu vartotojų poreikiams (angl. Usability), intuityvi, nenusileidžianti Android siūlomų programėlių skaičiumi, tačiau turinti ribotas nustatymų keitimo galimybes.

Windows Phone, sakytume, yra bene kontraversiškiausia operacinė, turinti tiek pat fanų, kiek ir nekentėjų. Tačiau, deja, ir tų, ir tų per mažai, kad galėtų rimtai varžytis su prieš tai paminėtomis operacinėmis sistemomis. Programėlių kiekis nedidelis, puikus suderinamumas su MS Office programėlėmis ir labai nebloga vartotojo sąsaja. Neabejotinai ne pirmasis pasirinkimas, o greičiau operacinė Microsoft mėgėjams.

Ekranas

Telefonams lengvėjant, plonėjant, jie natūraliai tampa ne tokie atsparūs smūgiams ir kritimams. Žinoma, nekalbame apie Getnord ar Cat telefonus, kurie tiesiog prašosi, kad jais kaltumėte vinis. Taigi, renkantis ekraną, labai svarbu atkreipti dėmesį, ar gamintojas naudoja papildomą ekrano stiklo apsaugą. Apsaugotas stiklas bus mažiau jautrus įbrėžimams, nubrūžinimams, smūgiams.

Ekranų tipai:

  • IPS (angl. in-plane switching) LCD ekranai pasižymi itin ryškiomis spalvomis, vaizdas juose matomas bet kokiu žiūrėjimo kampu, tačiau šią technologiją turintys telefonai yra gerokai brangesni.
  • AMOLED (angl. active-matrix organic light-emitting diode) ekranai sunaudoja nedaug energijos ir į prisilietimus reaguoja itin sparčiai (jautriai). Deja, saulėtą dieną šiuose ekranuose įžiūrėti yra sudėtinga – gerokai suprastėja ryškumas (šią problemą išsprendė jau Super AMOLED).
  • Super AMOLED Plus tipo ekranuose taip pat yra išspręsta ryškumo saulėtą dieną problema. Be to, telefonai, turintys šią technologiją, sunaudoja iki 20% mažiau energijos, pasižymi dar geresne vaizdo raiška.
  • TFT (angl. thin film transistor) LCD yra skystųjų kristalų ekranų tipas su integruota TFT technologija, kuri ženkliai pagerina vaizdo kokybę. Tačiau ši technologija gana stipriai eikvoja telefono bateriją, todėl gamintojai vis dažniau jos atsisako.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti