Ar sulauksime kainų mažėjimo prekybos tinkluose?

Lenkijos pieno produkcijos eksportuotojai nerimauja

Kaip praneša Lenkijos pieno rūmai, Lenkijos pieno produkcijos eksportuotojai į Kiniją pradeda nerimauti dėl plintančio koronaviruso pasekmių.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbtas rekomendacijas dauguma oro linijų bendrovių nutraukia susisiekimą su Kinija, o kinai gavo ilgesnę darbo pertrauką  - kinų Naujųjų metų atostogos buvo pratęstos, į darbą jie grįžo vasario 10 d.

Ne darbo dienomis uostuose stovintys konteineriai su pieno produktais nėra iškraunami.

"Yra problemų, susijusių su į Kiniją siunčiamų produktų logistika, konteineriai jau dvi savaites yra uoste ir nėra iškraunami," - sako Bartosz Grochal, SM Mlekpol spaudos atstovas.

Net 30% SM Mlekpol ne ES rinkoje parduodamų gaminių tenka Kinijai. Didžiausi eksporto kiekiai tenka UHT Łaciate pienui, kuris Kinijoje yra atpažįstamas prekės ženklas.

Lenkijos pieno rūmų biuro direktorė Agnieszka Maliszewska taip pat nerimauja dėl padėties Kinijos rinkoje. "Tikiuosi, kad visa mūsų veikla, susijusi su mugėmis, kurios vyks balandį ir gegužę, bus įmanoma ir padėtis su koronavirusu neturės neigiamos įtakos dalyvių skaičiui. Manau, kad padėtis Kinijos rinkoje greitai normalizuosis, o uostuose laikomi Lenkijos pieno produktai netrukus bus užsakovų sandėliuose," - sako ji.

Kinijos rinka yra labai svarbi Lenkijos pieno pramonei. Pastaraisiais metais eksportas į Kiniją stabiliai augo. Tik per pirmuosius tris praėjusių metų ketvirčius pieno produktų eksporto iš Lenkijos į Kiniją vertė buvo 58 milijonai eurų. Svarbiausia į Kiniją išsiųstų produktų grupė pagal vertę buvo pienas ir grietinėlė, kurie sudarė 55 proc. visos pieno produktų eksporto vertės.

Daugiau: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/koronawirus-wplywa-na-obroty-polskich-mleczarni,60751

Kainų tendencijos ES ir Lietuvoje

ES žaliavinio pieno supirkimo kainos. Lietuviai, kaip įprasta, taupo ūkininkų sąskaita.

ES sviesto kainų tendencijos: vidutinė didmeninė kaina ES yra 18 procentų žemesnė negu 2019 metais tuo pačiu metu.

https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/food-farming-fisheries/farming/presentations/milk-market-situation-slides_en.pdf

Lietuvos kainų tendencijas gali paaiškinti tik Egidijus Simonis, galimai dar kengūros ir koalos :)

Delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos: "Simonis. Pieno kainas Lietuvoje augina gaisrai Australijoje ir įtampa Persijos įlankoje"

Daugiau: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/simonis-pieno-kainas-lietuvoje-augina-gaisrai-australijoje-ir-itampa-persijos-ilankoje.d?id=83385717

Sviesto kaina lentynose turėtų būti apie 1,5 euro ir 1 euras akcijos metu už 200 g. Tačiau pas mus vyksta pseudoakcijavimas ir sumažintų pakelių super pasiūlymai.

Saldžios grietinėlės DVARO sviestas 82% riebumo 200 g - 1 Maxima

DVARO grietinė 30% riebumo 380 g - Maxima

MAISTO PRODUKTŲ MAŽMENINIŲ KAINŲ STRUKTŪRA

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro „MAISTO PRODUKTŲ MAŽMENINIŲ KAINŲ STRUKTŪRA“

Sviesto 82% riebumo mažmeninės kainos struktūra Lietuvoje 2016 - 2019 m.

Geriamojo pieno 2,5% riebumo mažmeninės kainos struktūra Lietuvoje 2016 - 2019 m.

Tilsit sūrių mažmeninės kainos struktūra Lietuvoje 2016 - 2019 m.

Daugiau: https://www.produktukainos.lt/Main/Pdf/Prod_grandines_2019_4K

"2014 m. Rusijai paskelbus embargą ir 2015 m. ES panaikinus kvotas, metų antrojoje pusėje per visą pasaulį nusirito pieno krizė, žaliavos kainos ryškiai krito. Prisimenu, tarptautinėje pieno gamintojų bendruomenėje diskutavome: kaip atsitiko, kad žaliavos kaina pasaulyje krito 30–70 proc., bet vartotojams produktai neatpigo, tai kur dingo pinigai?.. Taigi diskusijos vyksta, deja, reguliuoti prekybos kol kas niekas nesiryžta." - Andriejus STANČIKAS, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas

Daugiau: http://valstietis.lt/naujienos/ukininku-zinios/teismas-padejo-taska-byloje-del-pieno-istatymo/

 

#China #Coronavirus #Mlekpol #Milk #Butter #Maxima #Iki #Norfa #Rimi #Lidl #BarboraLT

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

arunas

Delfi 11. Koronavirusas kėsinasi į pasaulio ekonomiką: ar jis gali atnešti krizę

Kinijoje stabdomas kai kurių gamyklų darbas, įmonėms Europoje vėluoja produkcijos pristatymas, o, nepaisant to, prognozuojama, kad Kinijos ekonomikai virusas gali atnešti ir lėčiausią augimą per 28-erius metus. Kokią tai įtaką turės Europai ir Lietuvai? Ar toks virusas gali būti naujos krizės šauklys?

Daugiau: https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi11/delfi-11-koronavirusas-kesinasi-i-pasaulio-ekonomika-ar-jis-gali-atnesti-krize.d?id=83499805

arunas

arunas

"2014 m. Rusijai paskelbus embargą ir 2015 m. ES panaikinus kvotas, metų antrojoje pusėje per visą pasaulį nusirito pieno krizė, žaliavos kainos ryškiai krito. Prisimenu, tarptautinėje pieno gamintojų bendruomenėje diskutavome: kaip atsitiko, kad žaliavos kaina pasaulyje krito 30–70 proc., bet vartotojams produktai neatpigo, tai kur dingo pinigai?.. Taigi diskusijos vyksta, deja, reguliuoti prekybos kol kas niekas nesiryžta." - Andriejus STANČIKAS, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas

Daugiau: http://valstietis.lt/naujienos/ukininku-zinios/tei...

arunas

arunas

Donatas Brimeris 2020.02.12 14:30 Svarsto, iš kur salmonelėmis užkrėsta kiauliena: versijose ir Kinija
Daugiau: https://www.tv3.lt/naujiena/video/1029741/svarsto-is-kur-salmonelemis-uzkresta-kiauliena-versijose-ir-kinija

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti