Tiems, kas laukia Valentino

Ar prisimenate laikus, kai mokykloje dalindavomės širdutėmis? Tuomet buvo būtina pasveikinti visas drauges ar draugus. Tik vėliau supratome, kad vasario 14-ąją smagiausia sutikti dviese su savo simpatija. Kas gi Valentino diena Jums dabar?

Istorija:

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Daugiau: https://lt.wikipedia.org/wiki/Valentino_diena

Kaip švenčia Valentino dieną pasaulyje?

Italai išlaiko senas tradicijas ir meilės dieną sutinka su muzika, poezija ir dovanomis - dėže riešutų, glaistytų juodu šokoladu. Tie maži skanėstai vadinami tiesiog bučiniais, o visa dovana – „baci perugina“.

Įsimylėjėliai Brazilijoje gėlėmis, šokoladais ir smulkiomis dovanomis vieni kitus apipila birželio 12 dieną, Dias dos Namorados metu.

Pietų Korėjoje vasario 14 dieną merginos vaikinams dovanoja gėles ir saldumynus, o kovo 14-ąją viskas apsiverčia – tuomet jų išrinktieji neriasi iš kailio stengdamiesi įrodyti savo meilę.

Velse Valentino dienos proga dalinamasi dovanomis, atvirukais, kepamos bandelės su kmynais, slyvomis ir razinomis. Tradicijų besilaikantis jaunimas susiburia ir kartu skaito bei kuria eilėraščius, dainas. Eiles spausdina netgi vietiniai laikraščiai.

Vokietijoje užkandžiaujama imbieriniais sausainiais ir dovanojami atvirukai su paršeliais. Šis gyvūnas simbolizuoja laimę ir geismą, todėl suvenyrų parduotuvėse pilna atvirukų, šokoladų, dėžučių ar kitų suvenyrų su paršelių nuotraukomis.

Daugiau: https://www.greitai.lt/kelioniumanija/kelioniu-idejos/patarimai/valentino-dienos-sventimo-subtilybes-pasaulyje/

https://www.greitai.lt/kelioniumanija/kelioniu-idejos/patarimai/kaip-svencia-valentino-diena-brazilai-italai-ir-korejieciai/

Ką gi Lietuvos prekybos tinklai paruošė Valentino dienos proga?

Pasiūlymus sudėjome pagal prekybos tinklo užimamą rinkos dalią nuo didžiausios rinkos dalies:

Maxima LT

IKI

NORFA

Lidl Lietuva

Papildomai pasižvalgėme po Vokietijos parduotuves https://pricer.lt/posts/275-lidl-vokietija-ir-lidl-lietuva

Rimi

Barbora.lt

Lidl Lenkija

Daugiau pasiūlymų Valentino dienos proga:

Gėlės https://pricer.lt/pricer-topai/geles-ivairioms-progoms/all

Saldumynai https://pricer.lt/pricer-topai/saldumynai/all

Kava https://pricer.lt/pricer-topai/kava/all

Konditerijos gaminiai https://pricer.lt/pricer-topai/konditerijos-gaminiai/all

Vaisiai https://pricer.lt/pricer-topai/vaisiai/all

Su šv. Valentino diena!

"Meilė - tarsi šypsena, kuri niekada neišblėsta ir yra užkrečiama."

Paula Dean

#Valentinas #Maxima #Iki #Norfa #Lidl #Rimi #BarboraLT #Lidl.pl

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti