Drakono ėjimas. Amazon jau šiais metais pradės oficialius pardavimus Lenkijoje iš savo vietinės svetainės

Kaip skelbia Lenkijos Gazeta Wyborcza, remdamasi savo šaltiniais, Amazon jau šiais metais pradės oficialius pardavimus Lenkijoje iš savo vietinės svetainės.
Vyksta derybos su pašto operatoriumi, greičiausiai Poczta Polska (Lenkijos paštas), kuris bus atsakingas už prekių tiekimą Lenkijoje ir Ukrainoje.
Įdomu pažymėti, kad dabar Lenkijoje yra 7 Amazon paskirstymo centrai, tačiau jie aptarnauja Vokietijos rinką. Amazon paskirstymo centruose Lenkijoje dirba 16.000 žmonių.

Kokią  plėtra įtaką „Amazon“ turės Lenkijai ir Lietuvai?

Nors daugumai pirkėjų Amazon – tai tik dar viena kartoninė dėžė prie durų, bendrovės užimama erdvė yra išties neįtikėtina. Amazon, kuri 1994 m. pradėjo savo veiklą nuo prekybos knygomis, dabar vykdo maisto prekių, mados, žaidimų, filmų, užsakomųjų paslaugų prekybą ir daug kitų verslu. Ši gigantiška bendrovė dabar valdo per 175 prekių paskirstymo centrus (FBA – Fulfillment By Amazon) visame pasaulyje.

Daugiau: https://pitchbook.com/news/articles/bezos-is-coming-mapping-amazons-growing-reach

Ar daug pasaulio turtuolių galėtų mesti iššukį Džefo Bezoso (Jeff Bezos; g. 1964 m. sausio 12 d., JAV verslo magnatas, elektroninės komercinės bendrovės „Amazon“ įkūrėjas, „The Washington Post“ laikraščio savininkas, turtingiausias pasaulio žmogus, kurio turtas 2019m. vertintas 111 mlrd. JAV dolerių arba apie 100 mlrd. EUR) imperijai?

Daugiau: https://www.visualcapitalist.com/jeff-bezos-empire-chart/

Kaip Amazon uždirba pinigus?

Amazon pajamos 2018 m. - 232,9 milijardo JAV dolerių

     Amazon daugiausiai pajamų gauna iš savo internetinių parduotuvių - 52,8% bei trečiųjų šalių pardavėjų paslaugų (Amazon Marketplace komisiniai mokesčiai) - 18,4%.
     Sparčiausiai populiarėjantis Amazon segmentas yra fizinių parduotuvių pardavimai. Offline pardavimai sudarė 17,2 milijardo JAV dolerių ir per metus augo 197%
     Amazon Web Services (AWS) yra gerai žinomas kaip pelningiausias „Amazon“ segmentas ir sudaro 11,0% pajamų
     Amazon segmentas „Kita“ (reklamos paslaugos) taip pat sparčiai auga

Įžengdamas į naujas rinkas, Amazon palieka konkurentus dulkėse. Dabar „Amazon“ užima beveik 50% JAV elektroninės prekybos rinkos ir  kontroliuoja beveik 5% visos JAV mažmeninės rinkos (online ir offline).

2018 m.10 populiariausių JAV e-prekybos mažmenininkų pagal pardavimus, % nuo JAV mažmeninės e-prekybos

Šaltinis: https://www.emarketer.com/chart/220521/top-10-us-companies-ranked-by-retail-ecommerce-sales-share-2018-of-us-retail-ecommerce-sales

Kompiuterinė ir buitinė elektronika yra pagrindinė Amazon produktų kategorija, kuri sudaro daugiau nei ketvirtadalį Amazon mažmeninės elektroninės prekybos.

2017 m. drabužiai ir aksesuarai pranoko knygas ir muziką bei tapo antra pagal dydį kategorija.

Kitos greitai augančios Amazon kategorijos yra maistas ir gėrimai bei sveikata, asmens priežiūra ir grožis.

2016 - 2018 m. Amazon JAV mažmeninės e-prekybos pardavimai pagal kategorijas, % nuo Amazon e-prekybos.

2016 - 2019 m. Amazon JAV mažmeninės e-prekybos pardavimai pagal kategorijas, milijardai, % pokytis ir % nuo Amazon e-prekybos.

Šaltinis: https://www.emarketer.com/chart/220320/us-amazon-retail-ecommerce-sales-select-product-categories-2016-2019-billions-change-of-total-amazon-retail-ecommerce-sales

Amazon Marketplace pardavimai sudaro vis didesnę dominuojančią Amazon elektroninės prekybos verslo dalį. Tačiau atskiri prekės ženklai ir mažmenininkai susiduria su Amazon privačių prekių ženklų bei prekybos klastotėmis iššūkiais.

IKEA, Nike, Birkenstock, PopSockets nutraukė sudarytas prekybos sutartis su Amazon.

Daugiau: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-11-13/nike-will-end-its-pilot-project-selling-products-on-amazon-site

https://www.vz.lt/prekyba/2020/01/19/vis-daugiau-prekiu-zenklu-palieka-amazon-bet-si-strategija-rizikinga&KaeAS

Amazon tarptautinei plėtra

Saltinis: https://azonservices.com/amazon-seller-central-registration/

2017 - 2018 m. Amazon“ produktų skaičius visame pasaulyje

Saltinis: https://www.scrapehero.com/how-many-products-amazon-sell-worldwide-january-2018/

2017 - 2018 m. Amazon interneto vartotojų pasiekiamumas pagal šalis

Šaltinis: https://www.emarketer.com/chart/220320/us-amazon-retail-ecommerce-sales-select-product-categories-2016-2019-billions-change-of-total-amazon-retail-ecommerce-sales

Vokietija yra didžiausia Amazon užsienio rinka, kuri 2017 m. sudarė beveik trečdalį Amazon tarptautinių pardavimų. Didžiąją Vokietijos sėkmės dalį lemia platus gaminių asortimentas, žemos kainos ir didelis kaimyninių šalių tarpvalstybinis apsipirkimas.

Amazon užima mažiau nei 1% Kinijos mažmeninės e-prekybos rinkos, daugiausia dėka Alibaba prekybos platformos, kuri valdo 58,2% mažmeninės e-prekybos rinkos Kinijoje.

Šiai dienai su Amazon sugeba konkuruoti vienetai - Alibaba, MercadoLibre, Flipkart.

 

Na, ir svarbiausia žinia - Amazon atėjimas turi drastišką poveikį visai regiono mažmeninei prekybai. Mažmenininkai staiga prisimena kas buvo jų klientai, bandydami juos susigrąžinti, mažina kainas, užperka daug reklamos, paleidžia naujas lojalumo programas, plečia asortimentą. Kol supranta, kad viskas yra veltui. Kad reikia mokytis mažmenos verslo iš naujo. Mokytis tokios mažmenos verslo modelio, kur kiekvienas klientas yra mylimas ir gerbiamas. Gal dar nevėlu išmokti?

 

#Amazon #JeffBezos #Poland #Ukraine #GazetaWyborcza #eCommerce #PocztaPolska
#Amazon #DžefasBezosas #Lenkija #Ukraina #ePrekyba #LenkijosPaštas

 

#AmazonMarketplace #Amazon.de

#Alibaba #MercadoLibre #Flipkart

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti