PRICER.LT INTERNETINĖ PREKYBA MAISTO PRODUKTAIS KORONAKRIZĖS METU: KAIP NETAPTI LAIKINA GELBĖJIMOSI LIEMENE, O IŠVYSTYTI REALŲ PARDAVIMŲ KANALĄ.

Šiuo sunkiu pasauliui metu, matome, kaip daug įmonių metėsi į prekybą maisto produktais – horeca tiekėjai, restoranų tinklai, taksi įmonės, urminės prekybos įmonės, statybinių medžiagų prekybos įmonės, naujos įmonės, specializuotos parduotuvės, striptizo klubai. Ir kai kurie netgi kažką parduoda.

Dar aišku prie viso šito yra prekybos tinklų internetinės parduotuvės. Vienu žodžiu internetinės prekybos bumas. Nauja industrija kyla... Pricer.LT tai labai džiugina, nes galų gale didėja konkurencija prekyboje maisto produktais.

Tačiau, ko gero, pati „einamiausia“ prekė Titanike buvo gelbėjimosi liemenė, tačiau, išlipus į krantą, jos daugiau niekam nereikėjo.

Laikotarpis internetinei prekybai iš tikrųjų geras – ne vien dėl to kad karantinas visus uždarė namuose, sumažino galimybes arba norą lankytis parduotuvėse, bet ir moko pirkėjus racionalumo, skatina planuotis, didina pirkinių krepšelį, negana to, prekybos tinklai, dėl savo neefektyvumo mažėjantį pelną, kompensuoja didindami kainas, mažina akcijų kiekį

Labai norisi, kad kuo daugiau naujųjų prekybininkų maisto produktais įsitvirtintų, todėl norime apžvelgti esmines klaidas ir duoti keltą patarimų, kurie padės daryti mažiau klaidų ir, kas žino, gal iš gelbėjimosi liemenės tai taps patikimu laivu po kriziniame versle.

Be jokios abejonės – tai bus bendros, greitos rekomendacijos, jeigu norėsite pakalbėti būtent apie savo įmonę – maloniai kviečiame.

Internetinė erdvė – naršyklės, socialiniai tinklai, mesendžeriai suteikė daugybę galimybių pasiekti vartotoją. Bet to tikrai nepakanka. Mažmeninė prekyba yra verslas su daug niuansų – ekonominių, emocinių, racionalių, subjektyvių– ir visi je svarbūs – net, jeigu pas Jus ir pačios geriausios kainos – tai dar nereiškia, kad bus geri pardavimai.

  1. Žinomumas, patikimumas. Net, jeigu Jūs daugiau, kaip 10 metų dirbate horeca tiekėju, tinklų tiekėju – mažmeninis pirkėjas Jūsų nežino. Jeigu neriate iš kito verslo į mažmeninę prekybą maisto produktais – apie tai ir parašykite savo skiltyse „Apie mus“. Su savo nuopelnais, kaip restoranų ir gamybinių tiekėjas Jūs sukelsite sumaištį individualaus pirkėjo smegenyse – „ oi, ne ten pataikiau“

Patikimumui ir žinomumui naudokite visas priemones ir galimybes – atsakingų darbuotojų nuotraukas, kontaktus, savo stambiausių pirkėjų logotipus, platinamų prekių ženklų logotipus, nuorodas. Jūsų parduotuvėje vartotojas turi rasti kiek įmanoma daugiau atpažįstamų stimulų, sąsajų su realiais asmenimis ir įmonėmis.

  1. Socialiniai tinklai – kaip dirbti socialiniuose tinkluose yra labai daug ir medžiagos, ir mokymų, čia mes nesiplėsime. Tik pora esminių pastabų. Jeigu pradėjote naują veiklą šalia pargrindinės – tai reikalinga ir nauja paskyra – kad nesipainiotų veiklos ir jų pasėkmės. Ir socialiniai tinklai dėl to ir yra socialiniai – juose reikia bendrauti –besidominčius – informuoti, į klausimus – atsakyti, pretenzijas – nagrinėti, už pagyrimą – padėkoti. Jeigu šito nevaldysite – Jūsų paskyrą paprasčiausiai užterš.

3, Internetinė parduotuvė. Taip, visgi parduotuvė, kokia bebūtų parduotuvė – ne kažkoks pdf failas užsakymui elektroniniu paštu, ir jeigu verslą sugalvojote tik karantinui – baikite kankinti save ir galimus pirkėjus.

Visų pirma pasižiūrėkite, kaip daro kiti. Suformuluokite savo strategiją – tai padės suformuoti unikalumą. Nes abėcėlinis produktų sąrašas – tai žingsnis į niekur.

Produktų klasifikatorius turi atspindėti ką Jūs norite pasiūlyti pirkėjui – ar platų visų prekių pasirinkimą, ar profesionalų pasirinkimą tam tikruose sprendimuose – pavyzdžiui – eko produktai, visi produktai suši gamybai.

Be abejo negali būti produktų be nuotraukų, produktų su apkarpytomis  nuotraukomis, tik to kas yra viduje.

Net tokia funkcija, kaip rūšiavimas pagal kainą, gali padėti Jums konkuruoti. Šalia didžiausios ir mažiausios kainos rūšiavimo, pridėjus naudingiausią (pagal mažiausią kainą už vienetą pakuotėje ar kilogramą) – galite įtikinti pirkėją, kad 5 kilogramai makaronų, 10-25 kg maišas miltų yra visai gera idėja. Juk Jūs to norite?

Neužmirškite, kad Jūsų pagrindinis tikslas - ne tik pasiimti dalį iš dabartinių offline prekybos lyderių, o pririšti pirkėją, kuris pripratęs prie akcijų, leidinių ir kitokių reklaminių priemonių, kurias galite perkelti į savo elektroninę parduotuvę – kaip, kaip kad panašų į popierinį akcijų katalogą, iš kurio iš karto galima užsakinėti.

4. Asortimento formavimas. Taip be abejonės, prieš pasirinkdami asortimentą gavote Nielsen duomenis, atskirų tinklų pardavimus, gal net nusiviliojote kokį nors darbuotoją „iš Maximos“.

Bet norime perspėti, kad pati kompanija Nielsen sako, kad pardavimų lyderiai online ir ofline nesutampa.

Be to su Nielsen duomenimis nesidalina Norfa ir Lidl. Taigi Jūs tokiu atveju formuojatės asortimentą pagal Maxima-IKI-Rimi, kurie dalyvauja internetinėje prekyboje ir kuriate sau „kruvinąjį okeaną“ – kur bus didžiulė konkurencinė kova. Ir Jūs jos nelaimėsite.

Be to ir rinkos lyderė Barbora daro daug klaidų – mes apie tai jau rašėme

https://pricer.lt/posts/223-barbora-nebus-pelninga-kol-neprades-tiekti-vertes-ir-naujos-patirties

Todėl, jeigu, kaip pavyzdžiu, remsitės šia parduotuve – nuostoliai neišvengiami.

Kaip greitą idėją baziniam asortimento formavimui siūlome pasiremti greičiausiai Lietuvoje augančio tinklo LIDL praktika. Kodėl mes siūlome būtent LIDL?

Šis tinklas labai sėkmingai atiminėja rinkos dalį iš kitų rinkos žaidėjų. Labai svarbus dalykas – Lidl neina į internetinę prekybą. Jo bazinis asortimentas suformuotas pagal principą – 1 produktas – 1 poreikis ir ilgus dešimtmečius šlifuotas. Jeigu atidžiai pasižiūrėsite – pamatysite – kad pagrindinių, bazinių prekių grupių  - kruopos makaronai, grietinė, pienas sviestas – asortimentas yra siauras. Nes maža vertė ir pelnas. Tačiau prekių grupės kur didelė vertė ir pelningumas – mėsos gaminiai, dešros, šokoladas, sausainiai, saldainiai sūriai, jogurtai – pasirinkimas didesnis kelis kartus.

Kategorijos

Prekių kiekis

Šviežios prekės

 

Duona

30

Kiaušiniai

3

Atvėsinta mėsa

20

Atvėsinti mėsos gaminiai

2

Atvėsinta paukštiena

26

Atvėsinta žuvis

6

Šviežia konditerija

3

Kulinarija, paruoštas maistas

66

Mėsos gaminiai, dešros

118

Žuvies gaminiai, preservai, silkė

46

Raugintos, marinuotos daržovės

6

Majonezai, padažai

10

Sviestas, riebalai

12

Jogurtai

103

Sūriai

93

Varškė

39

Grietinė

8

Pienas

11

Kefyras, rūgpienis

10

Bakalėja

 

Sultys, nektarai

50

Vanduo, gaivieji gėrimai

48

Šokoladas

97

Saldainiai

47

Sausainiai

80

Kava-kakava

30

Arbata

60

Sausi pusryčiai, dribsniai

35

Džemas, medus

21

Riešutai, sėklos, džiovinti vaisiai

63

Kruopos

18

Makaronai

19

Padažai

50

Koncentratai

22

Užkandžiai, čipsai

71

Žuvų konservai

20

Mėsos konservai ir paruošti patiekalai

19

Vaisių konservai.

6

Daržovių konservai

32

Aliejus, actas

13

Prieskoniai

44

Cukrus, miltai, konditeriniai priedai

46

Vaikų maistas ir prekės

65

Šaldytos prakės

 

Šaldyta žuvis ir jūrų gėrybės

18

Šaldyti patiekalai ir konditerija

62

Šaldyti vaisiai ir daržovės

16

Ledai

68

Ne maisto prekės

 

Auto aksesuarai

12

Namų tvarkymas

24

Valikliai

23

Klozeto gaivikliai

17

Oro gaivikliai

22

Plovimo skysčiai

20

Valymo priemonės

12

Kojines, pėdkelnės

6

Moterų higiena

25

Kūno priežiūra

81

Plaukų priežiūra, kosmetika

162

Popierinės higienos priemonės.

15

Skalbikliai

29

 

2364

Taigi bazinės kategorijos padarytos minimaliai siauros, o papildomos išplėstos, bet tas išplėtimas labai profesionalus.

Kaip pavyzdį paimkime nedidelę dalį plačios jogurtų kategorijos – jogurtų indelius, kuriu svoris 150g. Tikiuosi suprantate, kad kiekvienos jų rūšies yra dar 2-4 skoniai.

Kaip matote, LIDL turi visų tipų jogurtus – įvairaus riebumo, su įvairiu vaisių kiekiu ir rauginimo būdu. Negana to, kainodara padaryta laiptinė – už papildomas produkto savybes keletą centų didinama kaina, produktai tarpusavyje nekonkuruoja, akcijų metu aukštesnio laiptelio jogurtas „nepalenda“ su kaina po žemesnio kaininio lygio produktu, o atsistoja į jo lygį, taip skatindamas vartotoją jo paragauti, o gal vėliau ir pereiti prie produkto su geresnėmis savybėmis.

Taigi dabar, kai nėra laiko gilintis į maisto prekių mažmeninio kategorijų valdymo teoriją ir mokslus, LIDL asortimentas yra idealus paruoštukas.

Analizuojate bazinių LIDL produktų struktūrą, koreguojate ją pagal paskutinius vartotojų poreikius (kai kurie mažmenai skirtų produktų išfasavimai yra mažoki – vartotojas jau nori ir gali pirkti daugiau).

Prie bazinio asortimento pridedate savo kategorijas herojus – ar tai ekoprekės, ar profesionaliam maisto ruošimui skirti ingredientai, ar mėsos gaminiai, ar kebabai – ir turite internetinės parduotuvės asortimentą – iš vienos pusės - patenkinančią visus pagrindinius pirkėjo poreikius, iš kitos pusės – turinčią savo unikalius produktus. Beje, formuodami savo kategorijas herojus, dar kartą pasižiūrėkite, kaip LIDL suformavo jogurtų asortimentą – prekės skirtingomis kainomis, kainų skirtumas paremtas papildomomis prekių savybėmis, iš karto suformuoti galimi akcijiniai žingsniai, dėl to prekės tarpusavyje nekonkuruoja.

Ir aišku Jūs turite klausimą  - kur gi pasižiūrėti tą visą LIDL asortimentą. Na čia Pricer.LT partneriai ir eiliniai pirkėjai Jums paruošė nedidelę dovanėlę. Mūsų puslapyje yra praktiškai visas LIDL pagrindinis asortimentas, suskirstytas sustambintomis kategorijomis su nuotraukomis ir kainomis

https://pricer.lt/www/lidl/miltai

https://pricer.lt/www/lidl/makaronai

Taigi, imkite, naudokitės, viską gerai apgalvokite ir tegul sveika konkurencija Lietuvoje didėja.

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

 

Pricer.lt aktualijos "be ceremonijų" 2020 05 14. 4 Epizodas. Nauji mažmeninės prekybos žaidėjai

 

Daugiau informacijos:

Pricer.lt maisto krypties vadovas

Petras Čepkauskas

Tel.: 868512156

[email protected]

www.pricer.lt

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti