PRICER.LT KIAUŠINIŲ KAINŲ TYRIMAS IR VELYKŲ AKCIJŲ APŽVALGA: KUKLIOS 2020 VELYKOS

Gyvename įdomiu laikotarpiu – kiekvienas mūsų patiria vienus ar kitus apribojimus, daugeliui sumažėjo pajamos. Todėl nusprendėme pasižiūrėti, kaip mūsų mylimiausi tinklai mus palaiko prieš didžiausią pavasario šventę – Velykas.

Aišku pradėsime nuo strateginės prekės - kiaušinių. Kuriame tinkle geriausios kainos ir kaip jos kito per pastaruosius metus.

Pigiausius rudus M kategorijos kiaušinius jau antrus metus iš eilės parduoda Norfa, bet +12 centų brangiau, negu praeitais metais.

Pigiausius rudus L kategorijos kiaušinius parduoda vėlgi Norfa, -3 centais pigiau, negu praeitais metais.

Pigiausius baltus M kategorijos kiaušinius parduoda Norfa ir Lidl. Tai yra tokia pati kaina kaip praeitais metais.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Velykinių kiaušinių kainų istorija:

Velykos 2019: Lyginame produktų Velykų stalui kainas: kur pigiausi kiaušiniai ir majonezas? https://pricer.lt/posts/203-lyginame-produktu-velyku-stalui-kainas-kur-pigiausi-kiausiniai-ir-majonezas

Velykos 2020: Kiaušiniai per metus pabrango, prekybininkų uždarbis pakilo! https://pricer.lt/posts/157-kiausiniai-per-metus-pabrango-prekybininku-uzdarbis-pakilo

Velykos 2017: Pricer.lt palygino kiaušinių kainas: pigiausias kiaušinis kainuoja 7 centus, brangiausias 5 kartus daugiau! https://pricer.lt/posts/90-Pricer.lt+palygino+kiau%C5%A1ini%C5%B3+kainas%3A+pigiausias+kiau%C5%A1inis+kainuoja+7+centus%2C+brangiausias+5+kartus+daugiau%21

Šviežių supakuotų L kategorijos kiaušinių mažmeninės kainos struktūra 2017–2019 m., EUR / 10 vnt

Šviežių supakuotų L kategorijos kiaušinių mažmeninės kainos struktūra, 2017–2019 m. proc.

Šviežių supakuotų M kategorijos kiaušinių mažmeninės kainos struktūra 2017–2019 m., EUR /10 vnt

Šviežių supakuotų M kategorijos kiaušinių mažmeninės kainos struktūra 2016–2019 m., proc.

Šaltinis: ŽŪIKVC (LŽŪMPRIS)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Iš esmės galima pasakyti, kad kiaušinių kaina stipriai nepasikeitė, bet tik matosi, kad Maxima, IKI, RIMI nusprendė nesiūlyti savo pirkėjams geresnių kainų. Kas yra to priežastis – neaišku – gal nusprendė, kad pirkėjai ir taip pas juos eis, gal trūksta pelno – kas žino. Bet kokiu atveju kiaušinių kainų lyderiai – Norfa ir Lidl – tinklai, kurie konkuruoja dėl pirkėjo.

Ši prielaida mums pasirodė įdomi, todėl nusprendėme palyginti pagrindinius leidinius, išleistus prieš Velykas dabar ir 2019 metais (2019 metais Velykos buvo balandžio 21-22 d.) – palyginome, kiek leidiniuose buvo puslapių ir kaininių pasiūlymų (ne prekių, o kainų ar nuolaidų – po kaina ar nuolaida gali būti keletas prekių).

Ir mes padarėme nuostabių atradimų ir greičiausiai vėl matysime naujų iššūkių ieškotojų darbo rinkoje iš didžiųjų prekybos tinklų komercijos ir marketingo skyrių.

Pradėsime nuo Maxima. Tinklo prieššventinis leidinys susitraukė nuo 20 iki 8 puslapių - daugiau nei dvigubai. Kaininių pasiūlymų sumažėjo nuo 210 iki 105 – 50 procentų.

Maxima Velykų Velykos Nr. 16. Kainos galioja 2019 m. balandžio 16–22 d.

MAXIMA kaininis leidinys Nr. 15 Kainos galioja 2020 m. balandžio 7–13 d.

IKI prekybos tinklas. Puslapių kiekis sumažėjo nuo 24 iki 20, kaininių pasiūlymų nuo 236 iki 136 – 42 procentais.

IKI Mažos kainos receptai Nr.16 2019 m. balandžio 15 d. — 21 d.

IKI Šviežio maisto receptai Nr. 15 2020 m. balandžio 6 d. — 12 d.

Prekybos tinklas Rimi. Leidinys sumažėjo nuo 24 iki 16 puslapių, kaininių pasiūlymų nuo 252 iki 194 – 23 procentais.

„Rimi“ savaitinis leidinys Nr. 16 Pasiūlymai galioja 2019 04 16 – 04 22

Rimi | „Rimi“ savaitinis leidinys Nr. 15 2020 m. balandžio 7 d. — 13 d.

Prekybos tinklas Norfa išlaikė tokios pačios apimties leidinį – 40 puslapių, o kaininių pasiūlymų kiekis mažėjo nežymiai – nuo 168 iki 150 – 10 procentų.

NORFA VELYKINIS kaininis leidinys 2019 m. balandžio 2 d. — 28 d.

NORFA VELYKINIS kaininis leidinys 2020 m. kovo 24 d. — balandžio 14 d.

Prekybos tinklas LIDL didino leidinio apimtį nuo 48 iki 56 puslapių. Kainų pasiūlymų kiekis padidėjo nuo 227 iki 236 – 4 procentais.

LIDL pasiūlymai nuo 2019-04-15  iki  2019-04-20

Lidl PASIŪLYMAI nuo 2020-04-06 iki 2020-04-11

Kokias galime daryti išvadas. Žinant Lietuvos pirkėjų poreikį rinktis akcijines prekes (virš 40 procentų nuperkamų prekių yra akcijinės), kai kurių tinklų noras sumažinti akcijų kiekius ir uždirbti daugiau, atsilieps pirkėjų netekimu. O turint galvoje, kad pirkėjai mažina lankomų parduotuvių skaičių, galimi ir lojalumo pokyčiai – kai pagrindinio apsipirkimo vieta bus pasirinktas kitas tinklas.

Daugiau apie "nuolaidų" kainodarą: https://www.linkedin.com/posts/pricerlietuva_akciju-lietuva-apie-stebuklingas-nuolaidas-activity-6651897010775564288-nIES

Taip, akcijų mažinimas labai gražiai maskuojamas socialine atsakomybe:

„Pastaruoju metu mažiau komunikavome apie akcijas mūsų tinkle, nes laikėmės Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų nedidinti klientų srautų parduotuvėse. Tuo metu diegėme savo saugos priemonių paketą, pradėjome reguliuoti klientų srautus. Šiuo metu vykdome visus Sveikatos apsaugos ministerijos ir Visuomenės sveikatos centro nurodymus dėl saugumo, turime aiškias taisykles, kaip reguliuoti klientų srautus parduotuvėse, todėl ketiname aktyvinti ir kainų komunikaciją. Įvairių akcijų mūsų tinklo parduotuvėse buvo ir iki šiol, tačiau apie jas aktyviai nesiskelbėme.”

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/produktu-kainos-keiciasi-sumazejus-akciju-kiekiui-gyventojams-tenka-isleisti-daugiau.d?id=83959687

Tuo pačiu pripažįstant, kad srautai mažėja:

“Kaip pastebi „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė, praėjusią savaitę, kai buvo paskelbtas karantinas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pirkėjų skaičius parduotuvėse sumažėjo trečdaliu (34 proc.), o pirkinių krepšelis išaugo 53 proc.”

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/prekybos-tinklai-ivertino-srautu-reguliavima-vienas-to-jau-emesi-kiti-prabilo-apie-gresmes-pirkejai-liks-uz-duru.d?id=83850277

Nesigilinant į tinklų atstovų spaudai reveransus, galime pasakyti paprastai. SAM neprašė mažiau prekių pardavinėti žemesnėmis kainomis, jie prašė reguliuoti srautus.

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vengiant-viruso-plitimo-prekybos-centruose-rekomenduojama-reguliuoti-zmoniu-srautus

Visi didieji tinklai laikosi SAM rekomendacijų – imasi priemonių darbuotojų ir pirkėjų saugumui – kaukės, skydeliai, dezinfekavimo skysčiai, atstumų žymėjimas ir srautų reguliavimas. Tik vieni tinklai nusprendė, kad jų pirkėjams reikia mažiau kaininių pasiūlymų ir jie gali pirkti brangiau, o kiti paliko viską kaip buvo.

Manome, kad pirkėjai patys įvertins tokius veiksmus ir priims savo sprendimus.

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo 2020 metų balandžio 7 dieną Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“ bei "Barbora" ir "Rimi" el. parduotuvėse .

 

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

Daugiau informacijos:

Pricer.lt maisto krypties vadovas

Petras Čepkauskas

Tel.: 868512156

[email protected]

www.pricer.lt

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

arunas

Diena.lt / Verslas / Ekonomika

Kiaušinių kainų tyrimas ir akcijų apžvalga: 2020 metų Velykos – kuklios
Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/kiausiniu-kainu-tyrimas-ir-akciju-apzvalga-2020-metu-velykos-kuklios-961693

arunas

arunas

Kauno diena / Verslas / Ekonomika /

Kiaušinių kainų tyrimas ir akcijų apžvalga: 2020 metų Velykos – kuklios

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/kiausiniu-kainu-tyrimas-ir-akciju-apzvalga-2020-metu-velykos-kuklios-961693

arunas

arunas

Vz.lt / prekyba

Kiaušinių kainos: išsiskiria „Norfa“ ir „Lidl“

Kainų lyginimo platformos pricer.lt pastarųjų ketverių metų stebėjimai rodo, kaip prekybos tinkluose keitėsi kiaušinių kainos prieš Velykas.

https://www.vz.lt/prekyba/2020/04/09/kiausiniu-kainos-issiskiria-norfa-irlidl

arunas

arunas

Delfi.lt / verslas

www.DELFI.lt

Palygino kiaušinių kainas prekybos tinkluose: pažvelgė į ankstesnius metus

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/palygino-kiausiniu-kainas-prekybos-tinkluose-pazvelge-i-ankstesnius-metus.d?id=84008217

arunas

arunas

Aina.lt

Lietuvos naujienos - NAUJAUSIOS ŽINIOS - Verslas - 2020-04-10

Pricer.lt kiaušinių kainų tyrimas ir Velykų akcijų apžvalga: kuklios 2020 velykos

https://aina.lt/pricer-lt-kiausiniu-kainu-tyrimas-ir-velyku-akciju-apzvalga-kuklios-2020-velykos/

arunas

arunas

Lrytas.lt / verslas / rinkos-pulsas

„Maximos“ komercijos vadovės Vilmos Drulienės teigimu, šiemet, palyginti su pernai savaite iki Velykų, kiaušinių pardavimai sumažėjo apie 6 proc., tačiau dar iki šios savaitės jų pardavimai nuolat augo. „Galime numanyti, kad žmonės namuose jau turi daugiau kiaušinių ir poreikis jų įsigyti likus kelioms dienoms iki Velykų yra mažesnis."

Viso karantino metu klientų srautai „Maximos“ parduotuvėse yra sumažėję, tačiau prekių krepšeliai – išaugę: „Velykinė savaitė nėra išimtis. Palyginti su savaite iki Velykų pernai, pirkėjų srautas yra sumažėjęs apie 36 proc., tačiau palyginti su kitomis karantino savaitėmis, šią savaitę pirkėjų sulaukiame 20 proc. daugiau“, – pastebėjo „Maximos“ komercijos vadovė.

Daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/04/11/news/pirkiniu-krepseliai-isduoda-kaip-lietuviai-siemet-sves-velykas-14438435/

arunas

arunas

Lrytas.lt / verslas / rinkos-pulsas

Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse kiaušinių pardavimai per kelias dienas padidėjo net 10 kartų. „Kiaušinių pardavimai, kaip ir per kiekvieną laikotarpį prieš Velykas, yra smarkiai ūgtelėję. Jei lygintume šios savaitės pradžią su, tarkime, ketvirtadieniu – jų nupirkta dešimt kartų daugiau. Pirkėjai taip pat išskirtinai perka baltus kiaušinius, kai įprastai per metus pardavimuose karaliauja rudi“, – pasakojo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė. Ji pastebi, kad šiomis dienomis pirkinių krepšelis – išaugęs dvigubai. „Prieš didžiąsias metų šventes visada padidėja konditerijos gaminių pardavimai. Pastebime, kad planuojant savaitės meniu ir apsiperkant ilgesniam laikui pirkinių krepšelyje atsirado ir švieži produktai – vaisiai, daržovės, pieno produktai, šviežia mėsa, labiausiai perkama vištiena. Pirkdami mėsos gaminius, žmonės dažniausiai renkasi prekes, kurioms yra taikomos akcijos“, – įvardijo I. Baltrušaitienė.

Daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/04/11/news/pirkiniu-krepseliai-isduoda-kaip-lietuviai-siemet-sves-velykas-14438435/

arunas

arunas

Lrytas.lt / verslas / rinkos-pulsas

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis pasakojo, kad tradiciniai produktai nedings nuo Velykų stalo. „Šeimininkės ant stalo dės kiaulieną, vytintą, rūkytą dešrą, galvijų liežuvį, kitus rūkytus ir kulinarinius mėsos gaminius, taip pat vyniotinius, rūkytą (ir nerūkytą) vištieną, kalakutieną, marinuotą (ir nemarinuotą) antieną. Bet, žinoma, populiariausia prekė šiomis dienomis – kiaušiniai. Jų žmonės ieško labiausiai, todėl esame pasirūpinę ir jų tikrai nepritrūks. Vištų kiaušinių pardavimai šventiniu laikotarpiu padidėja du kartus, o putpelių – net 10 kartų.

„Pirkėjai mielai perka jau išvirtus ir nudažytus parduotuvių kulinarijos cechuose kiaušinius. Šiemet dažyto kiaušinio kaina „Norfoje“ sieks 0,25 euro“, – teigė D.Ryliškis.

Daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/04/11/news/pirkiniu-krepseliai-isduoda-kaip-lietuviai-siemet-sves-velykas-14438435/

arunas

arunas

LRT.lt / naujienos / verslas

Tokių Velykų dar nebuvo: nors prie stalo susirinks mažiau žmonių ir turbūt nesutaupysime, šventė – ypatinga

https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1162521/tokiu-velyku-dar-nebuvo-nors-prie-stalo-susirinks-maziau-zmoniu-ir-turbut-nesutaupysime-svente-ypatinga

arunas

arunas

Delfi.lt / agro / agroverslo naujienos

Pandemija keičia įpročius: pirkėjai išlaidauti nenusiteikę, kai kurių prekių paklausa augo kartais


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/pandemija-keicia-iprocius-pirkejai-islaidauti-nenusiteike-kai-kuriu-prekiu-paklausa-augo-kartais.d?id=84083149

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti