PRICER.LT PATARIA: Kaip išsirinkti televizorių? 1 dalis.

Televizorių išsirinkti nėra taip paprasta. Pasimesti galima ne tik skaitant, rodos, nieko nereiškiančius HDR, 4K UHD, Smart TV užrašus, bet ir žiūrint prekybos centruose per ekranus paleistus aukštos kokybės demo filmukus. Kad neišleistumėte savo pinigų neracionaliai ir pirktumėte tik priėmę informacija pagrįsta sprendimą, į pagalbą ateina pricer.lt

HDR

Apie HDR (angl. High dynamic range) buvo šurmuliuojama 2016 m. CES – dižiausioje pasaulio buitinės elektroniko mugėje. Trumpai tariant, HDR suteikia didesnę spalvų gausą, šviesesnę baltą splavą, gilesnę juodą spalvą ir vaizdą padaro dinamiškenį. Didelis vaizdo ryškumas garantuoja neįtikėtino įspūdingumo efektus. Tačiau nepaisant šių nuostabiai skambančių teiginių, yra dvi esminės problemos – didelė tokių televizorių kaina ir ribotas turinys. Iš esmės HDR turinį galite gauti tik per „Netflix“ ir Ultra HD Blu-ray diskuose.

4K UHD

Dar neseniai 4K UHD (angl. Ultra high definition) atrodė kaip stebuklas, o jau šiandien Samsung Galaxy S7 gali filmuoti HDR raiška. Šiandien 4K raiškai pritaikyto turinio atsiranda vis daugiau, tačiau TV kanalų vis dar nesulaukiame. Žinoma,

visada galite įsigyti Ultra HD Blu-ray grotuvą, tačiau šis kainuoja nemažai, todėl neprognozuojame staigaus šios įrangos išpopuliarėjimo. Nors kol kas turinio prasme tai neatrodo racionali investicijas, mes manome, kad galvojant apie ateitį, tai yra puikus sprendimas. Būsite tikri, kad televizorius morališkai nepasens per kielis metus.

Smart TV

Operacinė sistema su aplikacijomis tapo kone rinkos standartu. Jei 3D technologija dėl turinio ribotumo nėra taip paplitusi, tai žodžiai „Smart TV“ yra bene ant kiekvieno televizoriaus aparato. Patarimas dėl šios funkcijos paprastas – rinkitės tą gamintoją, kurio naudojama operacinė sistma turi daugiausiai aplikacijų. Tai svarbu ne dėl to, kad jų visų jums reikės (atvirkščiai – greičiausiai naudositės tik „Netflix“, „Youtube“, na, galbūt dar keliais žaidimai), o dėl to, kad gerai išvystyta operacinė sistema veiks sklandžiai ir užtikrins jos ilgalaikį vystymą.

OLED

Vienas iš esminių televizoriaus perteikiamo vaizdo kokybės parametrų yra juodos spalvos atvaizdavimas. Būtent čia OLED neturi konkurentų. Technologija atjungia šviečiančius pikselius tamsių scenų metu ir vėl juos įjungia nuspalvindama vaizdą ryškiomis spalvomis. Jei jūsų televirzoriaus pirkimui skirta suma leidžia įsigyti OLED įrenginį, mes sakome – pirmyn.

Pirkti dabar ar palaukti

Mūsų rekomendacija tokia – jei tiksliai žinote, ko norite, pasitikrinkite kainą. Galite būti nustebinti kai kurių pardavėjų nuolaidomis. O jei jūsų pasirinkimas jums ne pagal kišenę, truputį palaukite iki didesnės pasaulinio lygio parodos (CES, IFA ar kt.) – po jų „senieji“ modeliai tikrai pigs.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti