Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną. 3 dalis – baterija, dizainas ir ryšiai.

Kad baterija išmaniajame telefone yra svarbus aspektas, sakyti net nereikia – visi puikiai žino, ką reiškia net paros neatlaikantis išmanusis. Tačiau ar žinote, kuo svarbus dizainas ir ryšiai?

Ryšiai

Renkantis telefoną, svarbu jo ryšių galimybės (angl. connectivity). Mes išskiriame kelias svarbiausias galimybes.

Didelės spartos USB jungtis. Jei turite galimybė, įsigykite telefoną su specialia USB 3 jungtimi. Ja iš telefono ir į telefoną per prijungtus išorinius duomenų kaupiklius ar stacionarius bei nešiojamus kompiuteris galima sparčiai perkelti duomenis. Žinoma, šiandien sudėtinga įsivaizduoti įrenginį, neturintį šios jungties.

Bluetooth. Tai yra viena iš būtiniausių funkcijų. Juk norėsite kalbėti automobilyje su laisvų rankų įranga, persiųsti informaciją į kitus išmaniuosius telefonus, naudoti belaides ausines.

4G. Renkantis šiuolaikinį telefoną, dabar jau žiūrėkite ne 3G, o ar telefonas turi 4G ryšio greičio palaikymą.

Baterija

Puikiai žinote, kaip svarbu yra didelės talpos baterija. Tiesą sakant, šiame bloge tai jau esame aptarę – siūlėme, kokius telefonus pasirinkti, jei norite prietaisu naudotis ilgai ir nekvaršinti galvos dėl neplanuoto išsikrovimo. Dažnas vartotojas telefoną krauna kasdien, o neretai – ir 2 kartus per dieną. Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį? Mes sakome, kad svarbūs yra 3 svarbūs dalykai.

Gretasis krovimas. Net jei telefonas išsikrauna pakankamai greitai, ši funkcija leis vos per keletą minučių įkrauti 50% ir daugiau baterijos. Jei finansai leidžia, rekomenduojame rinktis telefonus, palaikančius greito įkrovimo technologiją.

Gamintojo informacija. Svarbu žiūrėti ne tik į baterijos talpą, pateikiamą gamintojo ar pardavėjo svetainėse, bet ir į deklaruojamą budėjimo ir pokalbio trukmę.

Taupymo režimas. Kai kurie išmaniųjų telefonų modeliai turi ypatingo taupymo režimą, kuris gerokai prailgina baterijos gyvavimo trukmę. Ar galėtumėte patikėti, kad šiuolaikinis išmanusis telefonas dideliu ekranu ir galingu procesoriumi, gali gyvuoti 7 dienas? Turbūt ne. Tačiau tiesa tokia, kad, pavyzdžiui nuo 5 kartos Samsung Galaxy S turi tokio tipo režimą, kuris leidžia apriboti aplikacijų kiekį, spalvas ir operacinės sistemos galimybes.

Dizainas ir naudojimosi patogumas

Apie skonį nekalbėsime – tai juk subjektyvu. Žinoma, jums telefono modelis turi patikti, tačiau tai nėra svarbias dalykas. Šį kartą norime patarti, apie labiau pragmatiškus dalykus – ekrano dydį ir klaviatūrą. Telefonas turi būti ne tik gražus, bet ir patogus, o tai jau yra dalis dizaino. Telefoną turi būti patogu laikyti rankoje. Bene populiariausias pasirinkimas šiuo metu yra 5 colių dydžio ekranas. Šiuo metu rinkoje yra nemažai modelių, kurie yra tarpinis variantas tarp planšetinių kompiuterių ir įprastinių išmaniųjų telefonų. Jų ekrano dydis viršija 5,5 colio. Taip, vaizdas yra patogesnis, tačiau dėl jo aukosite bendrą naudojimo patogumą.

Klaviatūros turi du esminius variantus – sensorinis liečiamas ekranas, jau tapęs rinkos standartu, ir fizinė QWERTY klaviatūra. Ji patogi tuo, kad galite greitai rašyti didesnės apimties tekstus. Visgi, tokių klaviatūrų mygtukai paprasta būna ganėtinai maži, todėl šis variantas irgi nėra idealus – labiau tarpinis. Be to, tokių telefonų rinkoje mažėja. Prognozuojame, kad jie ilgainiui dings.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti