PRICER.LT TYRIMAS: KODĖL LIETUVOS TINKLUOSE KRENTA DUONOS PARDAVIMAI?

Vykstančios pandemijos karantinai sujaukė vartotojų elgesį ir jeigu paklausysi atskirų prekybininkų, tai pirkėjai atsisako duonos, ją kepa namuose ir duonos pardavimai krenta 15-19 procentų.

Daugiau: https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/lietuviai-nebeperka-duonos-karantinui-isibegejus-ja-kepa-patys-n1067553

Patys būdami senais prekybininkais, galime pasakyti, kad nesikeičia vartotojai taip drastiškai, o bet to stebint vartotojus parduotuvėse, duonos skyriuose – vienuose tinkluose mes matome ten nemažai pirkėjų, kitur tuštoka – reiškiasi kažkas yra ne su pirkėju, o su kiekvienu atskirai paimtu tinklu. Juo labiau, kad kai kurie „bėdavojasi“, o kai kurie mįslingai tyli.

Kadangi Lietuva yra „akcijų“ rinka, nusprendėme įvertinti, ką tinklai savaitės bėgyje siūlo savo pirkėjams ir iš pirkėjo pozicijų įvertinti pas ką yra daugiau, pas ką yra įdomiau. Pasižiūrėsim kiek yra gaminių iš pramoninių tiekėjų, kiek savo kepyklų (tame tarpe ir atitirpintų ar keptų šaldytų – pirkėjas iš esmės nelabai jaučia) ir impulsinių – tai yra smulkių gaminių – bandelių, spurgų, kruasanų, kuriuos pirkėjas gali pasiimti papildomai prie kitų duonos gaminių (nes vargu ar pirkėjas ims prie duonos papildomos duonos, o prie batono – papildomą batoną).

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Visos akcijos: https://pricer.lt/akcijos

Akcijų katalogai https://pricer.lt/leidiniai

Prekių akcijos (išbandykite filtravimo galimybes) https://pricer.lt/pricer-topai

https://pricer.lt/pricer-topai/maisto-prekes/all

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Pradėsime nuo Maxima

10 pasiūlymų:
6 pramoniniai gaminiai
4 savo gamybos
Iš jų 3 impulsiniai

IKI prekybos tinklas

12 pasiūlymų:
6 pramoniniai
6 savo gamybos
Iš jų 4 impulsiniai

Norfa prekybos tinklas

12 pasiūlymų.
Visi 12 – pramoniniai

Rimi prekybos tinklas

9 pasiūlymai:
4 – pramoniniai
5 – savo gamybos
Iš jų 2 impulsiniai

Lidl prekybos tinklas

11 pasiūlymų:
3  - pramoniniai
8 – savo gamybos
Iš jų 8 –  impulsiniai

Kas dar įdomesnio?

Pigiausias batonas Norfa - 0,31 Eur. Lidl atsipūtęs sugebėjo analogišką produktą pasiūlyti po 0,35 Eur. Norfa leidinys galioja 2 savaites – Lidl vadybininkai riebalais apaugo, kad pasižiūrėti, kas aplink vyksta ar visai prarado konkurencinės baimės jausmą?

Pigiausia Juoda duona Norfa – 0,89 Eur.

Geriausia distribucija Vilniaus Duonos kvietinės raikytos duonos Goja 500 g, siūloma 3 iš 5 tinklų - Maxima, IKI, Rimi. Pigiausia IKI ir Rimi – 0,79 Eur (Maxima – 0,85 Eur). Taip pat ir Sostinės Batonas 400 g yra 3 tinkluose – IKI, Norfa ir Rimi. Pigiausia Norfa – 0,54 Eur, Rimi ir IKI – 0,59 Eur. Aišku, šaunuoliai Vilniaus Duona, kad „akcijų“ distribuciją didinat, bet ar tinklams tokia strategija patinka, kai jie stengiasi konkuruoti kainomis ir asortimentu?

Išvados

Tinklas/duonos tipai

Iš viso pasiūlymų

Pramoninė

Nuosava kepykla

Impulsinė

Maxima

10

6

4

3

Iki

12

6

6

4

Norfa

12

12

0

0

Rimi

9

4

5

2

Lidl

11

3

8

8

Kaip matome, bendras pasiūlymų kiekis yra panašus. Mažiausiai pasiūlymų turi Rimi – 9, ar tai normalu parduotuvių tinklui, kuris savo pardavimų pagrindinę dalį formuoja per hypermarketus, kur pagrindinis „arkliukas“ didelis asortimentas? Tegul patys sau atsako. Šiaip Maxima būtų panašus klausimėlis. Daugiausia pasiūlymų turi Norfa ir IKI. Deja IKI visą asortimentą užtikrina tik aukštesnio lygio parduotuvėse (o jų bus apie 30) – reiškiasi čia lyderis – Norfa.

Norfa yra lyderis pramoninės duonos pasiūlymuose – ir pasiūlymų kainos yra mažiausios. Taigi, tie pirkėjai, kurie ieško pigesnės pramoninės duonos eina į Norfa.

Toliau įdomiau – nuosavos kepyklos gaminių daugiausia yra ... Lidl. Taip, mažų kainų tinkle. Klausimėlis visiems kitiems tinklams, kurie investavo į įrangas, vilioja tuos pora prancūzų technologų – kam Jums visa tai, jeigu iš to nesugebate suformuluoti pasiūlymo savo pirkėjui.

Tuo pačiu Lidl turi ir daugiausia impulsinių gaminių – tai garantuoja didesnį kiekį duonos gaminių krepšelyje, na ir be abejo pelningumą.

Taigi manau atsakėme į klausimą, kodėl pas 3 tinklus „pasikeitė“ pirkėjas ir kodėl kiti tyli ir nekomentuoja.

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

Daugiau informacijos:
Pricer.lt maisto krypties vadovas
Petras Čepkauskas
Tel.: 868512156
[email protected]
www.pricer.lt

#Duona #Akcijos #Maxima #Iki #Rewe #Norfa #Rimi #Lidl #LidlLietuva #VilniausDuona #Goja

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti