Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti geriausią dulkių siurblį. 4 dalis.

Šį kartą šiame Pricer.lt racionalių buities ir gyvenimo patarimų bloge vėl kalbame apie dulkių siurblius, tačiau šį kartą aptarsime maišelius, filtrus ir triukšmo lygį.

Dulkių filtrai

Paprastai šiuolaikiniuose dulkių siurbliuose rasite dviejų tipų filtrus – vienkartinius arba daugkartinio naudojimo. Paprasčiausi yra vienkartiniai filtrai, nes juos po kiekvieno valymo reikia išmesti ir pakeisti nauju. Jei norite daugkartinio naudojimo filtrų, rekomenduojame siūloma pirkti dulkių siurblį, turintį plaunamą filtrą. Populiariausi yra HEPA filtrai, pagaminti iš sakų ir stiklo audinių. Tai nėra pigus malonumas, tačiau tokia investicija bus į ateitį, o jūs tikrai džiaugsitės dulkių siurbimo kokybe.

Maišeliai. Ar verta rinktis?

Kaip jau kalbėjome ankstesnėse pricer.lt patarimų ir racionalaus vartojimo blogo dalyse, dulkių siurblius galima skirstyti į be maišelių (šiukšlės kaupiamos išimamuose konteineriuose) ir siurblius su medžiaginiais ar popieriniais maišeliais. Cikloniniuose dulkių siurbliuose šiukšlės surenkamos specialioje dėžutėje, kurią reikia reguliariai išpilti ir po to išplauti (nebūtinai kiekvieną kartą). Gerai tai, kad nereikia pirkti maišelių. Mėgstantiems švarų orą, mes rekomenduojame maišelius. O jei klausiate, kokius, atsakome – popierinius. Jie geriausiai tinka kenčiantiems nuo alergijos, turintiems gyvūnų, vaikų. Po kiekvieno valymo, kartu su šiukšlėmis juos galima pašalinti iš namų.

Vidutinio dydžio maišeliai paprastai būna apie 3 litrų talpos. Jei gyvenate dideliame name ar tenka valyti didelį plotą, o jūs visai nenorite vargti ir dažnai keisti maišelių, ieškokite didesnio tūrio maišelius turinčių siurblių.

Triukšmo lygis

Paprastai manoma, kad dulkių siurblys ir fenas yra garsiausi prietaisai namuose. Paprastai modernus dulkių siurblys sukelia maždaug 80 decibelų triukšmą. Mes patariame ieškoti tokio dulkių siurblio, kurio sukeliamas garsas neviršytų 70–80 decibelų. Na, nebent rasite tokį variantą, kuris turėsi kitus jums svarbius parametrus, tačiau jei norite komfortiško gyvenimo ir buities, gerai pagalvokite apie savo ausis ir brangią tylą namuose.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti