Jaučiate skirtumą? Epizodas #25 Ledai: Lidl "Ballino" prieš IKI "Clever" ir RUD "Eskimos"

Prisijunkite prie mūsų

Artėja šiltesni orai, todėl imsimės  ledų. Imam IKI Clever, Lidl Ballino, žinomam prekių ženklui šį kartą atstovaus ukrainiečiai – RUD prekinio ženklo Eskimos šokoladiniai ledai. Yra legenda, kad būtent iš rytų ledai natūralūs, baisiai skanūs – taigi ir patikrinsim...

Kainos:

IKI CLEVER PLOMBYRAS ŠOKOLADINIAI VALGOMIEJI LEDAI SU ŠOKOLADO DROŽLĖMIS 65 g / 120 ML - 0,29 Eur

Lidl Ballino Finest Selection Plombyras Šokoladinis Pagaminta Lietuvoje 65 g / 120 ml - 0,29 Eur

RUD ESKIMOS Ledai Šokoladinis Plombyras Vafliniame Puodelyje 70 g / 140 ml - 0,69 Eur (jeigu perskaičiuoti į 65 g svorį, tai kainuotų 0,64 Eur)

Kainos kalba tinklų prekinių ženklų naudai – jie 55% pigiau, nors Eskimos dažnai akcijuojamas po 0,39Eur – vis tiek lieka brangesnis, be to Clever ir Balino su šokolado gabaliukais. Beje Clever gamintojas - UAB Iceco, Ballino - UAB Vikeda, o Eskimos - Žytomirskij Maslozavod.

Na, bet žiūrime sudėtis – o jos visų gana ilgos. Pirma išsiaiškinam kiek visi šokoladiniai. Clever turi šoklolado drožlių (gabaliukų) – 8,5%, šokolado 3%, Ballino turi šokolado gabaliukų – 3%, kakavos miltelių kiekio nedeklaruoja, Eskimos turi šokolado – 2,2%, kakavos miltelių 3,6%. Pagal sudėtį labiausiai šokoladiniai – Clever. Pieninė dalis pas visus irgi panaši – pienas, pieno milteliai, tik Clever ir Ballino deda sviestą, o Eskimos – grietinėlę. Puodelis mažiausias – Clever – 7%, Ballino - 7,5%, Eskimos – 8,5%. Puodelių sutampančios sudėtinės dalys – miltai, augaliniai riebalai, tešlos kildymo medžiaga, druska, emulsiklis. Clever ir Ballino į puodelio tešlą dar deda cukrų, kukurūzų krakmolą, aliejus – rapsų, Ballino dar įdeda sojos baltymų koncentrato. Eskimos puodelis be cukraus ir su saulėgrąžų aliejum. Eskimos visos sudėtinės dalys saldinamos cukrumi, o Clever ir Ballino dar naudoja gliukozės ir fruktozės sirupą. Dabar išsiaiškinsim su E priedais, kurių Ballino nerodo. E priedai pas visus vienodi – E322 – sojų lecitinas, E500 – natrio karbonatas, E410 – saldžiųjų ceratonijų derva, E412 – guaro guma, E407 – karageninas, E 471 – riebalų rūgščių mono- ir digliceridai. Taigi pagal sudėtis produktai yra labai panašaus lygio. Klausimas lieka tik dėl kvapiųjų medžiagų – Eskimos rašo, kad tai vanilės – Clever ir Ballino nedetalizuoja.

Maistingumo deklaracija 100g. Mažiausiai kalorijų turi Eskimos – 230 kcal, Clever daugiausia – 248 kcal, Ballino – 234 kcal. Mažiau riebalų (tame tarpe sočiųjų) – Clever – 13 g (7,6 g), Eskimos 13 g (8,2 g), Ballino daugiausia riebalų – 13,5 g (8,9 g– sočiųjų daugiausia). Angliavandenių (tame tarpe cukrų) mažiausiai turi Ballino – 25 g (17,8 g), Eskimos – 26 g (20 g), Clever daugiausia – 29 g (21 g). Daugiausia baltymų turi visi vienodai - 3,4 g. Druskos daugiausia turi Clever – 0,44 g, po to Eskimos – 0,12 g, mažiausiai Ballino – 0,1 g.

Pagal sudėtį ir maistingumą produktai panašūs ir mitas, kad ukrainietiškas produktas yra labai jau natūralus – neatitinka tikrovės. Jis ne geresnis už pigiausius tinklų prekių ženklus.

Na gal bent skoniai parodys, kas geresnis - atidarom. Tamsiausi ledai – Eskimos, po to Clever, po to Ballino. Clever aiškiai matosi daugiau šokolado gabaliukų. Kvapas – švelnus šokoladinis kvapas jaučiamas Ballino ir Clever, tik Clever dar jaučiasi ir apkepusio vaflinio puodelio kvapas. Eskimos – nors ir tamsiausi – bet kvapas pats neutraliausias. Pjaunam – Eskimos pats tankiausias, Clever ir Ballino puresni. Clever matome daugiau šokolado gabaliukų. Ragaujam, vaflinis puodelis pats kiečiausias Eskimos, Ballino minkštesnis, Clever – pats minkščiausias – kas geriau – visiems patinka skirtingi kietumai.

Skonis. Labiausiai šokoladiniai – Clever – ledų masė su šokolado gabaliukais duoda šokolado skonį. Ballino – labiau švelnesni – daugiau kakaviniai, Eskimos – nors kakavos skonis intensyvus – bet tai labiau kakava, nei šokoladas. Dar vienas įdomus Eskimos ypatumas – tarp dantų jaučiasi kakavos miltelių kremzdėjimas – kam teko virti kakavą iš kakavos miltelių, tas atsimena, paskutinis gurkšnis iš puodelio duodavo šį efektą. Gal būt būtent šitas, ne iki galo sumaltos kakavos, Eskimos efektas ir nukelia ką nors į praeitį, bet tai nėra kažkokios išskirtinės kokybės rodiklis, o ir kaina skatina rinktis prekybos tinklų prekių ženklų dvigubai pigesnes alternatyvas.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Epizodas #1. Kania prieš Hellman's

Epizodas #2: Sprite vs Freeway

Epizodas #3. Pilos pieš Philadelphia

Epizodas #4. Snack Day prieš Lay's

Epizodas #5. Trattoria Alfredo prieš Dr. Oetker

Epizodas #6. W5 prieš Bref

Epizodas #7. Fin Carre prieš MILKA

Epizodas #8. Snack Day Craks prieš Tuc

Epizodas #9. Chira prieš KĖDAINIŲ agurkus

Epizodas #10. Biovelos Pikok prieš Biovelos Utenos mėsą

Epizodas #11. Neo prieš Oreo

Epizodas #12. Freeway Cola prieš Coca-Cola

Epizodas #13. Baroni prieš Nemateką

Epizodas #14. Freeway Orange prieš Fanta

Epizodas #15. W5 prieš Fairy

Epizodas #16. Pilos prieš Clever ir Žemaitijos pienas

Epizodas #17: Lidl „Mano Duona“ prieš Clever ir Vilniaus Duona

Epizodas #18 Sviestas: Pilos prieš Clever ir Pieno Žvaigždžių Dvaro

Epizodas #19 Glaistyti varškės sūreliai: Pilos prieš Clever ir Žemaitijos pieno Magiją

Epizodas #20 Tunas: Nixe prieš Clever ir John West

Epizodas #21 Sumuštinių duona: Lidl „Mano Duona“ prieš IKI "Clever" ir "Gardėsį"

Epizodas #22 „Dangiškas malonumas“: Lidl "Mister Choc" prieš IKI "Clever" ir Mars "Bounty"

Epizodas #23 Energetiniai gėrimai: Lidl "Kong Strong" prieš IKI "Clever" ir Red Bull

Epizodas #24 Kefyras: Lidl "Pilos" prieš IKI "Clever" ir Rokiškio pieno "VISIEMS"

Epizodas #25 Ledai: Lidl "Ballino" prieš IKI "Clever" ir RUD "Eskimos"

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

#Lidl #LidlLietuva #Iki #REWEGrupė #Clever #RUD #Ballino #Eskimos #ZhitomirskijMasloZavod #PrivatusPrekiuZenklai
#SmartPasirinkimas #ProtingasPasirinkimas  #GudrusPasirinkimas #ApsipirktiProtingai #ProtingKaina #GeraKaina #MazosKainosStandatas #VisiPigus #Pigus #MazaKaina #Sutaupyti #Taupyti #Pinigine #Kaina #PinigineJaucia #PermokaTikBesmegeniai
#Kokybe #GeraKokybe #DemesysKokybei #PatikrintaKokybe #AukstosKokybesStandartas #ArJauciateSkirtuma
#LietuvosGamintojai #VietiniaiGamintojai #ArciauNamu

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti