Vokietijoje PVM maisto produktams yra 7 proc. (Lietuvoje 21 proc.).

Šio vakaro atradimas: Vokietijoje PVM maisto produktams yra 7 proc. (Lietuvoje 21 proc.). Ar pas mus Lietuvoje aukščiausias Europoje gyvenimo lygis? Gal laikas atsikratyti Kubiliaus palikimo?

Lietuvos vartotojų diskriminavimas akivaizdžiausias tokioje jautrioje srityje kaip maisto produktai. Kiekvienas iš mūsų esame priversti valgyti, tad kuo didesnę dalį atiduodame mokesčio pavidalu nuo perkamo duonos kąsnio, tuo mažiau galime sau leisti savo gaunamas pajamas panaudoti kitose srityse ar išsiveržti iš skurdo rato. Tačiau svarbiausia, kad nesugebėjimas maitintis kokybiškais produktais mažina mūsų šalies gynybines galias, o tai tampa itin aktualu.

Neabejotina lyderė, besirūpinanti savo piliečiais, yra Didžioji Britanija, Airija ir Malta, kur pagrindiniams maisto produktams taikomas 0 proc. PVM tarifas.

Nuo 3 iki 7 proc. PVM tarifas pagrindiniams maisto produktams taikomas Liuksemburge, Italijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Kroatijoje, Kipre, Olandijoje.

Nuo 9 iki 14 proc. PVM tarifas pagrindiniams maisto produktams taikomas Rumunijoje, Čekijoje, Slovėnijoje, Graikijoje, Austrijoje, Suomijoje, Švedijoje.

Vienintelė lyderė, apmokestinanti PVM savo piliečius maisto produktų vartojimo srityje, yra Danija - 25 proc. Tai iš tiesų turtinga šalis. O Lietuva eina iš karto po jos - 21 proc. ir be jokių išimčių ar lengvatų. Negi mūsų ekonomika prilygsta Danijai, o pragyvenimo lygis aukštesnis nei išsivysčiusių ES šalių? Ir nejaugi dėl padidinto PVM maisto produktams išpūstos kainos sąlygos ekonominį Lietuvos klestėjimą?

Daugiau:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/taxation/files/resources/documents/taxation/vat/how_vat_works/rates/vat_rates_en.pdf

http://ec.europa.eu/eurostat/documents/3217494/630...

https://www.theguardian.com/news/datablog/2014/nov/03/european-countries-dominate-in-global-prosperity-rankings

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/musu_zmones_patys_turtingiausi_es/,print.1

Gal laikas atsikratyti Kubiliaus palikimo?

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

arunas

Lietuva kartu su Bulgarija, Danija, Estija ir Latvija yra vienintelės ES narės, kuriose nėra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų pagrindiniams maisto produktams.

Visose kitose šalyse tam tikras sumažintas PVM galioja. Vienose jis įvestas tik mėsai, kitose pagrindiniams produktams, trečiose praktiškai visam maistui. O štai Airijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Maltoje maistui apskritai taikomas 0% tarifas.

Daugiau: https://www.vz.lt/sektoriai/agroverslas/2016/03/23/pvm-lengvatos-maistui-kas-taiko-o-kas---ne

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti