Pricer.lt palygino Kijevo kotletus: kaina ir kokybė ženkliai skiriasi

Nepaisant to, kad kainos kyla, maitinimo ir gėrimų teikimo veikla auga kaip ant mielių. Nepaisant to, kad vadinamas viešasis maitinimas buvo talžomas pandemijos, kaip labiau lankstus verslas jis didinasi dalį suvartojamame maiste. Po apribojimų įvedimų žaibiškai prisitaiko, o, sušvelninus apribojimus, su kaupu atstato.


 
Lietuvos Statistikos Departamento duomenys

Remiantis Lietuvos Statistikos departamentu galima pasakyti, kad maitinimo ir gėrimų tiekimo veikla per 10 metų gyventojų nuperkamo maisto „katile“ dalį pasididino nuo 9,7 procentų iki 15,4 procentų. O didžiausias šuolis įvyko per paskutinius metus, ir jei ne pandemija, ko gero  maitinimo rinkos dalies dinamika būtų dar reišmingesnė.

 

Bendra maisto gėrimų ir tabako mažmeninė prekyba ir maitinimo ir gėrimų teikimo veikla, tūkst. EUR

G4711_G472 Maisto, gėrimų ir tabako mažmeninė prekyba, tūkst. EUR

G4711_G472 Maisto, gėrimų ir tabako mažmeninės prekybos dalis

I56 Maitinimo ir gėrimų teikimo veikla, tūkst. EUR

I56 Maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos dalis

2010 lapkritis

               272,682

               246,342

90.3%

                 26,340

9.7%

2015 lapkritis

               354,352

               313,564

88.5%

                 40,788

11.5%

2021 lapkritis

               523,929

               443,184

84.6%

                 80,745

15.4%

Jeigu pasižiūrėti, kaip kito lapkritis kas 5 metus – tai matome, kad reikšmingiausias pokytis įvyko per paskutinius 5 metus.

Taigi, maisto prekybos tinklai, klausdami ir stebėdamiesi, kur dingsta pirkėjai,

Lrytas.lt / Verslas / Rinkos pulsas << Prekybininkai nesupranta, kur dingo pirkėjai: priežastys gali būti net kelios >>

turėtų pagalvoti, ar konkuravimas kas pigiau parduos kruopas, pieną ar Lavazza kavą yra tai, ko pirkėjas nori. Pagal tai, kaip vystosi maitinimo veikla, matosi, kad gyventojams vis labiau reikia įvairių maitinimosi sprendimų, kurių lietuviški tinklai praktiškai nesiūlo, arba tas pasiūlymas išliko nepakitęs  gerus dešimtmečius.

Todėl šiais metas paleidžiame nedidelį straipsnių ciklą su įvairių maisto prekių, o tiksliau patiekalų palyginimu.

O pradėsime mes nuo Kijevo kotleto ar kepsnio, kuris yra populiariausias patiekalas maitinimosi vietose ir prekybos tinklų kulinarijoje. Pradėsime nuo šio gaminio versijų tinkliniuose restoranuose, kad suprasti kokio lygio pas juos šis patiekalas, palyginsime kaip jis pateikiamas internete, meniu, kiek vaizdas atitinka realų gaminį, kokius priedus galima rinktis, kokia kaina, na ir padaryti suvestinį įvertinimą, kurio restorano patiekalas yra geriausiais. Sekančiame straipsnyje jau palyginsime prekybos tinklų atvėsintus Kijevo kotletus.

Taigi – kas tas Kijevo kotletas. Labai stipriai į istoriją nesigilinsime. Ją galite paskaityti internete – panašiose straipsniuose, iš kur ir pasiskolinome nuotraukas:

<< Котлета «по-киевски»: история легендарного блюда >>

Pagrindinės kilmės tezės – tai prancūziškų vištienos patiekalų, atkeliavusių į Rusijos imperiją 19 amžiuje, versijos. Jos vėliau persikėlė į sovietinę virtuvę, o Kijevo tapo, nes juos išpopuliarino Ukrainos virėjai ne be N.Chruščiovo pagalbos.

Gaminiui naudojama išmušta vištienos krūtinėlės filė, įdaryta sviestu su žalumynais, ir apvoliota džiūvėsėliuose, paliekant vištos peties kauliuką valgymo patogumui, na arba (prisimenant paliekamą triušio kojelę su kailiuku, kaip įrodymą, kad tai ne kačiukas), kaip įrodymas, kad gaminys yra tiktai padarytas iš atitinkamos vištos dalies.

Taigi, kur pradegustuosim Kijevo kotletą (arba kepsnį):

Neringa – nes šiame istoriniame restorane turėtų būti pats „tikriausias“ patiekalas

Can-can Pizza

Charlie Pizza

Čili Pizza

Etno Dvaras

Vietos pasirinktos iš vienos pusės, kaip populiariausios, dažniausiai su maisto prekybos tinklais stovinčios, o ir artimiausios.

Taigi pradėsime...

Kaip Kijevo kotletą (kepsnį) matome šių maitinimo įstaigų interneto puslapiuose

Kaip gaminys atrodo „gyvame“ meniu

Dauguma naudoja tas pačius vaizdus ir internete, tik Charlie Pizza matosi kitoks vaizdas.

Dabar apie galimybes rinktis ir pasiūlymo vertę

Be jokios abejonės – restoranai gali šalia patiekalo įdėti visko ko širdis geidžia, bet mes vertinsime nemokamus (įeinančius į kainą) pasirinkimus, deklaruojamus meniu.

Pats brangiausias variantas Neringos 14 EUR, po to eina Čili Pizza -7,99EUR, kitų kainuoja beveik vienodai – Charlie Pizza – 7 EUR, Can Can Pizza -6,99 Eur,  Etno Dvaras – 6,95Eur.

Neringa – 2 variantai garnyrų – su šviežiomis daržovėmis ir tradicinis su troškintomis daržovėmis.

Can Can Pizza – be variantų.

Charlie Pizza – į kainą įeina pasirenkami 2 garnyro elementai iš 9 – reiškia galima pasidaryti 36 garnyro kombinacijas.

Čili Pizza – galima rinktis iš 4 daržovių salotų, 4 garnyrų ir dar 5 padažų ir pasidaryti 80 skirtingų kombinacijų.

Etno Dvaras – 2 variantai garnyrų – daržovių salotos su gruzdintomis bulvytėmis arba bulvių koše.

Patiekalo vertės įvertinimas gaunasi toks:

  Kaina be nuolaidos Kainos įvertinimas Priedų variantų pasirinkimas Priedų pasirinkimo įvertinimas Galimas priedų kiekis Priedų kiekis patiekale įvertinimas Pasiūlymo vertės įvertinimas
Neringa 14 2 2 3 4 5 3,3
Can Can Pizza 6,99 5 0 2 4 5 4,0
Charlie Pizza 7 5 9 4 2 3 4,0
Čili Pizza 7,99 4 13 5 4 5 4,7
Etno Dvaras  6,95 5 2 3 3 4 4,0

 
Neringai – balus stipriai mažina aukšta kaina, Čili Pizza iškelia didelis papildomų pasirinkimų kiekis.

Dabar ką gavome po užsakymo...

Vizualinę komunikaciją įvertinsime taip

  Patiekalo vaizdas internete ir meniu Patiekalo vaizdo internete ir meniu atitikimas Patiekalo vaizdo internete ir meniu atitikimas realiam patiekalui Vizualinės komunikacijos įvertinimas
Neringa 3 5 3 3,7
Can Can Pizza 5 5 5 5,0
Charlie Pizza 5 4 3 4,0
Čili Pizza 5 5 5 5,0
Etno Dvaras  5 5 5 5,0

Charlie Pizza koją kiša skirtingas produkto vaizdas. Neringai – klasikinio restoraninio meniu tipas – iš tikrųjų reikėtų turėti bent internete savo firminių patiekalų galeriją. Kas nelabai patiko pas visus – nenurodomos kalorijos – gal kažkur internetuose tai ir yra, bet jau daugelis įpratę užmesti akį į patiekalo kaloringumą, o iš viso maistinė vertė – baltymai, riebalai, angliavandeniai, druska – būtų sveikintinas dalykas.

Visų Kijevo kotletų (kepsnių) vaizdas neblogas, forma tvarkinga, neperkepti, bet negalima pasakyti, kad idealus.

Na dabar pjauname ir ragaujame...

Neringa – kotletas minkštas, matomai vištienos mėsa gerai išmušta, sviesto daug, bet jis be žalumynų. Džiūvėsių luobelė kiek atšoka, ko neturėtų būti. Garnyras nuostabu – geros gruzdintos bulvytės, garinti žirneliai ir morkytės  - tikra klasika. Neringos kotleto mėsa turi rausvą atspalvį ir ne vienodos spalvos. Nesam įsitikinę, kad gaminiui naudota tik krūtinėlės filė.


 
Can Can Pizza – kotletas standus, sausokas, krūtinėlės filė nepakankamai ar visai neišmušta, sviesto daug su daug krapų, bet nelabai jaučiasi krapų skonis – gal naudojami sausi. Džiūvėsių luobelė lengvai atšoka. Garnyras nelabai skanus – bulvių košė gruboka, žirneliai su majonezu matomai gerai pastovėję.

Charlie Pizza – kotletas standus, sausokas, krūtinėlės filė nepakankamai ar visai neišmušta, sviesto daug su daug krapų, bet nelabai jaučiasi krapų skonis – gal irgi naudojami sausi. Garnyras kokybiškai geras, tačiau tik iš 2 dalių.

Čili Pizza – kotletas minkštas sultingas, sviesto daug. Džiūvėsių luobelė plona, neatšokanti. Krapai svieste stambūs, ryškios spalvos, greičiausiai naudojami švieži, nes jaučiamas ryškus jų aromatas. Visas garnyras skanus, papildomas grybų padažas visai tinka su Kijevo kotletu.

Etno dvaras – kotletas minkštas, purus, sultingas, sviesto nedaug – gal jo nedaug deda, gal dalinai ištekėjo, nes džiūvėsėlių luobelė gana plona neatšokanti, o gal susigėręs į patį kotletą. Beje svieste, be krapų, jaučiasi česnakas – tai skonis kiek įdomesnis. Garnyras geras, kokybiškas, nors ir negausus.

Patiekalo kokybės ir skonio įvertinimas toks:

  Kotleto vaizdas Kotleto struktūra Kotleto skonis Priedų įvertinimas Bendras patiekalo kokybės ir skonio įvertinimas
Neringa 4 4 4 5 4,3
Can Can Pizza 4 4 4 3 3,8
Charlie Pizza 4 4 4 4 4,0
Čili Pizza 4 5 5 5 4,8
Etno Dvaras  4 4 5 4 4,3

 
Neringa, Can Can Pizza, Charlie kotletai turi netobulumų technologijoje arba sudedamų dalių kokybėje. Can Can Pizza bendrą patiekalo įvertinimą gadina priedai, Neringa ir Čili Pizza priedai ženkliai pagerina vertinimą.

Bendras Kijevo kotletų įvertinimas:

  Vizualinės komunikacijos įvertinimas Pasiūlymo vertės įvertinimas Bendras patiekalo kokybės ir skonio įvertinimas Bendras įvertinimas
Neringa 3,7 3,3 4,3 3,8
Can Can Pizza 5,0 4,0 3,8 4,3
Charlie Pizza 4,0 4,0 4,0 4,0
Čili Pizza 5,0 4,7 4,8 4,8
Etno Dvaras  5,0 4,0 4,3 4,4

Neringa kotletas kiek nuvylė – jis yra neblogas, tačiau jis yra kaip visi, neišskirtinis, kaina neatitinka kokybės. Na garnyras tikrai geras – nostalgiškas. Labai tikėjomės, kad jis taps etaloniniu gaminiu.

Can Can Pizza ir Charlie Pizza kotletai labai panašūs, galėčiau pasakyti, kad net identiški – tačiau balus mažina priedai ir komunikaciniai neatitikimai.

Etno Dvaras – tikrai neblogas patiekalas. Nors yra kai kurie technologiniai niuansai dėl mažo sviesto kiekio, bet gaminys sultingas ir nestiprus česnako poskonis visai patiko.

Bendras įvertinimas aukščiausias yra Čili Pizza Kijevo kotleto – jo skonis yra išraiškingesnis už kitų, ir priedai yra gausesni. Tai yra kainos ir kokybės lyderis. Nors 1 euru brangesnis už Can Can Pizza,  Charlie Pizza ir Etno Dvaras patiekalus dėl priedų pasirinkimo bus pigesnis perskaičiavus pagal eurus už kalorijas (kaip gaila, kad nėra Lietuvoje mados tas kalorijas rašyti).

  

Buvo labai įdomu palyginti patiekalus akis į akį. Pradžioje manėme, kad jie bus beveik vienodi, bet įvairūs niuansai parodo, kad patiekalai yra skirtingo lygio ir ne visada aukšta kaina lemia kokybę.

O dar įdomiau bus palyginti prekybos tinklų Kijevo kotletus sekančiame straipsnyje.

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo 2021-12-29 -2022-01-07 Lietuvos restoranuose NeringaCan-can Pizza, Charlie Pizza, Čili Pizza ir Etno Dvaras.

Restoranai   Adresas e-svetainė
Neringa Gedimino pr. 23, Vilnius https://neringavilnius.com/restaurant/
Can-can Pizza Ozo g. 25, PC ,,Akropolis", Vilnius https://cancan.lt/
Charlie Pizza  Ozo g. 18, PC "Ozas", Vilnius https://www.charliepizza.lt/
Čili Pizza Ozo g. 25, PC "Akropolis", Vilnius https://cili.lt/
Etno Dvaras V. Pociūno g. 8, PC „Vilnius Outlet“, Vilnius https://etnodvaras.lt/

Taisyklės ir metodika

Kijevo kotleto versijų vertinimas tinkliniuose restoranuose: palyginimas kaip patiekalas pateikiamas internete, meniu, kiek vaizdas atitinka realų gaminį, kokius priedus galima rinktis, kokia kaina, skonis, struktūra, ingredientai. Pagal suvestinį įvertinimą nustatoma kurio restorano patiekalas yra geriausiais.

Susijusios publikacijos:

2022-01-16 Restoranų nuolaidų kuponai vienoje vietoje 2022

2021-09-24 PRICER.LT VERTINA: KURIAME PREKYBOS TINKLE VAISIŲ IR DARŽOVIŲ SKYRIUS GERIAUSIAS?

2021-06-09 PRICER.LT: KAIP PREKYBOS TINKLAI PRADEDA LEDŲ SEZONĄ ARBA NESUGEBĖJIMAS PASINAUDOTI PUIKIA PROGA

2021-04-29 Sviežios mėsos vitrinų ateitis. Discounteriai perrašo prekybos tradicijas.

2021-02-03 PRICER.LT TYRIMAS: KODĖL LIETUVOS TINKLUOSE KRENTA DUONOS PARDAVIMAI?

2021-02-03 PRICER.LT INVESTIGATION: WHY SALES OF BREAD DROPPING DOWN IN LITHUANIAN RETAIL CHAINS?

2021-02-06 PRICER.LT TYRIMAS: KOKIŲ KATEGORIJŲ PARDAVIMAI KRIS LIETUVOS PREKYBOS TINKLUOSE IR KODĖL?

2020-10-08 PRICER.LT TYRIMAS: KAIP ATRODO TINKLŲ VAISIAI IR DARŽOVĖS ĮSIBĖGĖJUS RUDENIUI

Kijevo kotletas, Neringa, Can-can Pizza, Charlie Pizza, Čili Pizza, Etno Dvaras, kaina, kokybė

#KijevoKotletas #Neringa #CanCanPizza #CharliePizza #CiliPizza #EtnoDvaras #kaina #kokybė

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

Daugiau informacijos:

Pricer.lt maisto krypties vadovas
Petras Čepkauskas
Tel.: 868512156
[email protected]
www.pricer.lt

 

Grįžti į pagrindinį puslapį

 

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

arunas

arunas

Iš „Maximos“ šviežiai gaminamo maisto pats populiariausias patiekalas yra Kijevo kotletas su sviestu. Labiausiai perkamų patiekalų dešimtuke toliau rikiuojasi kotletai, karbonadai, kepti varškėtukai ir žemaičių blynai, na o toliau – įvairios salotos bei mišrainės.

https://sc.bns.lt/view/item/442105https://sc.bns.lt/view/item/442105https://sc.bns.lt/view/item/442105

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti