Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį? 1 dalis.

Prisijunkite prie mūsų

Esminis sprendimas, kurį turite padaryti prieš pirkdami nešiojamą kompiuterį – nuspręsti, kam jį naudosite. Būtent apie jūsų poreikius ir kalbėsime šioje dalyje. Taigi, renkantis nešiojamą kompiuterį turite savęs paklausti kelių svarbių klausimų:

  • Ar juo naudositės tik jūs, ar ir kiti šeimos nariai?
  • Ką su juo ketinate daryti: žaisti žaidimus, naudoti mokslui, dirbti paprastus darbus biure ar namuose, o gal tvarkyti didelės apimties video ir audio failus?

Būtent šie klausimai padės nuspręsti pirmąjį parametrą – kompiuterio tipą. Mūsų specialistai išskyrė kelis svarbiausius – paprasti ekonominiai kompiuteriai, „Ultrabook“, atskiriama klaviatūra, verslo klasės, žaidimų kompiuteriai.

Ekonominiai nešiojami kompiuteriai

Pdorų ekonominį nešiojamą kompiuteį galite be vargo įsigyti už 400-500 eurų. Tai bus įranginys naršymui internete, teksto rinkimui ir pan. Tokie nešiojami kompiuteriai nepasižymės galingiausiais techninės įrangos parametrais (vaizdo plokšte ar RAM talpa), todėl nesitikėkite sklandžiai žaisti naujausių žaidimų, dirbti su šimtais atvertų langų ar apdoroti vaizdo failus. Tokie kompiuteriai įprastai neturi SSD kietųjų diskų. Jie yra idealūs žmonėms, kurie tiesiog ieško įrenginio efektyviai susidoroti su standartinėmis užduotimis.

„Ultrabook“ nešiojami kompiuteriai

„Ultrabook“ prekės ženklą sugalvojo „Intel“ kompanija, kuri nustatė tam tikrus kriterijus šių kompiuterių reikalavimams (storiui, svoriui, baterijos veikimo laikui ir t.t.). Tik juos atitinkantys kompiuteriai vadinami „Ultrabook“. Anksčiau buvo laikoma, kad „Ultrabook“ gali vadintis kompiuteris, kuriame baterija turėtų veikti bent 5 valandas, tačiau dabar ši talpa yra gerokai išsiplėtusi.

Šie kompiuteriai skirti aktyviam naudojimui, tinka daug keliaujantiems, nes baterijos tarnavimo laikas siekia iki 15 valandų. Šiuose kompiuteriuose visada rasite Intel Core arba Core M procesorių, bei spartų SSD diską. „Ultrabook“ klasės kompiuteriai paprastai būna stilingi ir ploni, tačiau yra kur kas brangesni nei įprasti nešiojami kompiuteriai.

Nešiojami kompiuteriai atskiriama klaviatūra.

Šie kompiuteriai dar vadinami „2 viename“, nes juose yra suderintas planšetinio kompiuterio patogumas bei paprastumas ir klaviatūros praktiškumas. Šie nešiojami kompiuteriai būna dviejų tipų: su klaviatūra, kurią galima atversti už liečiamo (angl. touch) ekrano arba su pilnai nuo klaviatūros atskiriamu ekranu.

Tai yra nebūtinai geriausias variantas renkantis nešiojamą kompiuterį su liečiamu ekranu. Tikrai aukoste galią ir funkcijų kiekį, bet turėsite jliečiamą ekraną, partogų kompiuterį ir tuo pačiu plašetę, kai jos reikės.

Verslo-klasės nešiojami kompiuteriai

Verslo klasės nešiojami kompiuteriai pasižymi ypač tvirtu, kokybišku korpusu, bei turi papildomų funkcijų, kuriuose nerasite kitų tipų nešiojamuose kompiuteriuose (pvz., duomenų šifravimas, atsparumas skysčiams, 4G modemas ar darbo stotelė (angl. Docking station). Jie yra pritaikyti darbo kelionėms, susitikimams, vaizdo pokalbiams ir pan. Renkantis tokį nešiojamą kompiuterį, svarbu atkreipti dėmesį į korpuso patvarumą, baterijos darbo laiką, mobilumą, jungtis, duomenų saugumą (pvz., pirštų atspaudų skaitytuvas).

Žaidimų nešiojamas kompiuteris

Šio tipo nešiojami kompiuteriai priklauso brangesnių įrenginių kategorijai. Žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai turi turėti pažangiausią procesorių ir vaizdo plokštę, pakankama RAM atminties ir spartų diską (SSD). Tačiau tokie kompiuteriai kainuoja labai brangiai, yra sunkūs, todėl visiškai netinkantys kelionėms.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Citrinuke

Citrinuke

Pagaliau teisingas straipsnis apie kompiuterio pasirinkimą. Teisingas, nes pirmiausia yra aptariami kompiuterių tipai ir ypatingai retai patarimų ir pan. esanti rūšis ekonominiai kompiuteriai, kai kompiuteriui nėra keliami labai aiškūs, sunkūs reikalavimai. Būtent ekonominį kompiuterį galima iš esmės pirkti pagal grožį, kad ir kaip nerimtai tai skamba, nueini į kokia el. parduotuvę ir pasirenki tinkamą pagal išvaizdą ir kainą https://www.elektromarkt.lt/lt/80t7008cmx-lenovo-ideapad-110-nesiojamas-kompiuteris-n3060-4gb-128gbssd-intelhd-win10hir viskas gali pirkti. Na visgi dėl geriausios kainos paisūlymo verta pažiūrėti ir tokio kompiuterio kainą kituose parduotuvėse. O vat, kai jau norisi su kompiuteiru įvairesnius dalykus daryti, tada ir prasideda pats įdomumas rinktis jį, kai jau gilintis į viską labai vertą ir reikia :)

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti