Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti televizorių? 2 dalis – tinkamas TV ekranas.

Praėjusioje dalyje kalbėjome apie televizorių tipus, supažindinome jus su pagrindais. Toliau – šiek tiek asmeniškesni dalykai. T.y. TV dydis. Televizorių ekranų įstrižainės gali siekti nuo vos kelių colių iki įspūdingų daugiau nei 100 colių. Specialistai rekomenduoja miegamojo patalpai rinktis apie 32 colių įstrižainės televizoriaus ekraną, o svetainei ar poilsio patalpai (renkantis pagrindinį televizorių) – bent 40 colių įstrižainės TV įrenginį. Tačiau vienas dalykas yra visiškai aiškus – kuo televizorius didesnis, tuo vaizdas per jį įspūdingesnis. Patikėkite – mažiausiai gailėsitės didelės įstrižainės televizoriaus. Visgi yra išimčių, kurias aptarsime šiame tekste.

Televizoriaus ekrano pritaikymas kambariui

Ekrano dydį lemia jūsų turimas biudžetas, pomėgiai ir erdvė, kurioje stovės televizoriaus. Jeigu norite, kad naujasis televizorius tiktų turimam pramogų centrui, įsitikinkite, kad virš nišos, kurioje statysite televizorių, bei jos šonuose, galėsite palikti mažiausiai 2,5 cm televizoriaus vėsinimui. Tada ieškokite televizoriaus ekrano, kuris užpildys turimą erdvę, tačiau nebus per didelis (paprastai – per platus). Didelės raiškos televizoriaus plotis paprastai yra nuo 1 iki 3 colių mažesnis nei ekrano dydis, taigi 46 colių įstrižainės televizoriaus ekranas paprastai yra 44 colių pločio, o tuo tarpu 65 colių televizoriaus – 63 colių pločio.

Dabar esminis klausimas – ar televizorius gali būti per didelis? Atsakymas – taip. Jei per mažame būste pasistatysite gigantišką TV įrenginį ir sėdėsite taip ankštai, kad matysite pikselius, net aukščiausios raiškos televizorius nuvils. Didesnis ne visada yra geresnis. Norėdami nustatyti geriausią atstumą, pagalvokite apie kartoninio maketo pasigaminimą. Jį pasikabinkite planuojamo televizoriaus vietoje ir nuspręskite, ar jus tenkina įstrižainė, pozicija ir jūsų atstumas nuo ekrano.

Žiūrėjimo atstumas

Sėdėjimas teisingu atstumu nuo televizoriaus yra labai svarbus aspektas. Jei tai bus pirmasis Jūsų didelis HDTV, turėtumėte rimtai apsvarstyti savo nustatymus ir žiūrėjimo atstumą. Seni televizoriai įprastai turi 36 colių ar mažesnius ekranus, todėl šalia tokių nenorėsite sėdėti arti, nes matysite ekrano linijas. Tačiau šiuolaikinių televizoriaus modelių atveju sėdėjimas per toli reiškia, kad galite nepastebėti aukštos raiškos detalių, už kurias sumokėjote.

Yra taisyklė, kuri sako, kas nerekomenduojama sėdėti arčiau nei 1,5 ekrano įstrižainės dydžio, ir ne toliau, nei TV ekrano įstrižainė padauginta iš dviejų. Pavyzdžiui, jeigu išsirinkote 50 colių įstrižainės televizoriaus ekraną, reikėtų sėdėti nuo 1,9 iki 2,5 m atstumu nuo televizoriaus ekrano. Nepamirškite, kad kuo toliau sėdite, tuo komfortiškiau jaučiatės, tačiau kuo arčiau ekrano esate, tuo labiau veiksmo sūkuryje jaučiatės filmo ar laidos metu.

Kalbant apie atstumą nuo ekrano, yra viena universali taisyklė, apimanti vaizdo medžiagą, kurią žiūrėsite. Jeigu žiūrėsite daug aukštos kokybės vaizdo įrašų, galite sėdėti arčiau, tačiau jei jūsų turime medžiaga yra prastesnės kokybės, žemos raiškos, rekomenduojama sėdėti toliau. Naujieji 4K Ultra High Definition (4K UHD) televizoriai turi labai didelės skiriamosios gebos ekranus, pajėgius keturis kartus tiksliau rodyti vaizdus nei 1080p ekranai. Pikseliai šiuose ekranuose yra labai maži, todėl net ir labai arti stovint priešais ekraną, sunku įžvelgti atskirus taškelius. Jei matote pikselių taškelius ar eilutes, vadinasi sėdite per arti ekrano.

Kitoje dalyje kalbėsime apie tai, kad ne vien ekrano dydis lemia vaizdo kokybę, todėl neturėtumėte žiūrėti vien į kainos ir įstrižainės santykį. O jei visgi jau priėmėte sprendimą, paremtą ekrano dydžiu, būtinai pasitikrinkite ar nepermokate – tam yra pricer.lt.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti