PRICER.LT LYGINA KAINAS: maisto prekių krepšelių kainų lyginimo taisyklės

Pricer.lt

PRICER.LT PREKIŲ KAINŲ LYGINIMO IR KAINŲ REITINGO SUDARYMO METODIKA IR TAISYKLĖS:


1. PRICER.LT POPULIARIŲ MAISTO PREKINIŲ ŽENKLŲ KREPŠELIO SUDARYMO METODIKA IR KAINŲ LYGINIMO TAISYKLĖS:

1.1 Pricer.lt remdamasis tyrimų bendrovių ar kita prieinama ir patikima informacija sudaro populiarių maisto prekinių ženklų sąrašą. Į sąrašą įtraukiami tik gerai žinomi, plačiai vartojami ir dažnai reklamuojami maisto produktai.

1.2 Į sąrašą įtraukti populiarūs maisto produktai privalo būti iš analogiškų prekių kategorijų, kaip ir Pricer.lt pigiausių maisto prekių krepšelio produktai.

1.3 Prie kiekvieno tyrimo sąrašo prekės priskiriamas konkretus mato vienetas, kurio pagalba išskaičiuojama galutinė produkto kaina, kuri naudojama paskaičiuojant produktų krepšelio sumą. Produkto mato vienetas gali būti 1 kg, 1 litras, arba 1 vnt, ar 10 g., ar panašiai, tai priklauso nuo pačio produkto ir jo pakuotės specifikos. Mato vienetai prei skirtingų produktų gali būti skirtingi.

1.4 Populiarių maisto prekinių ženklų kainų reitingas sudaromas matematiškai suskaičiavus visus tyrime dalyvaujančių parduotuvių populiarių prekinių ženklų krepšelius. Sumiškai mažiausią krepšelį turinti parduotuvė gauna aukščiausią reitingo vietą, o didžiausią – žemiausią reitingo vietą.

1.5 Kainų tyrimas atliekamas Pricer.lt pasirinktą dieną ir laiką. Tyrimas atliekamas ne mažiau, kaip vienoje, tokio pačio pavadinimo parduotuvėje. Kainos gali būti fiksuojamos ir keliose to pačio pavadinimo parduotuvėse. Jei kainos skiriasi, į tyrimo suvestinę yra įtraukiama didesnė kaina užfiksuota to pačio pavadinimo parduotuvėje.

1.6 Kainas fiksuoja Pricer.lt atstovas fiziškai atvykęs į parduotuvę. Daroma foto fiksacija.

1.7 Fiksuojama ta kaina, kuri nurodyta prie sąrašo produkto (kaina, už kuria pirkėjas nurodyta data ir laiku galėjo įsigyti prekę), fiksuojama kaina be lojalumo programų nuolaidų.

1.8 Internetinėje parduotuvėje kainos fiksuojamos darant „printscreną“.

1.9 Jei parduotuvės lentynoje nerandama į prekių sąrašą įtrauktos prekės, konstatuojama, kad tokios prekės nėra. Bendroje kainų fiksavimo lentelėje pažymima, kad prekės nebuvo.

1.10 Jei parduotuvėje nebuvo tyrimo sąrašo produkto, tai skaičiuojant kainų reitingą parduotuvei priskiriama aukščiausia kaina užfiksuota pas konkurentą. Atvaizduojant kainas bendroje lentelėje tokios prekės kaina privalo būti išskirta kita spalva arba pažymėta žvaigždute. Jei tyrimo sąrašo produkto turi mažiau, kaip 50 % tyrimo parduotuvių, toks produktas tą mėnesį išimamas iš reitingo.

1.11 Visas užfiksuotos tyrimo sąrašo prekių kainos paskelbiamos www.pricer.lt tinklalapyje nurodant parduotuvės adresą, kur vyko kainos fiksavimas, laiką ir konkretaus produkto kainą.

1.12 Esant poreikiu Pricer.lt vienašališkai gali nustatyti papildomas populiarių maisto ženklų kainų fiksavimo taisykles.2. PRICER.LT PIGIAUSIŲ MAISTO PREKIŲ KREPŠELIO SUDARYMO METODIKA IR KAINŲ LYGINIMO TAISYKLĖS:

2.1 Pricer.lt remdamasis Lietuvos Respublikos Statistikos departamento perkamiausių prekių sąrašu sudaro Priser.lt pigiausių prekių kainų tyrimo sąrašą. Šiame sąraše privalo būti perkamiausi, plačiausiai vartojami maisto produktai.

2.2 Prie kiekvieno tyrimo sąrašo produkto priskiriamas konkretus mato vienetas, kurio pagalba išskaičiuojama galutinė produkto kaina, kuri naudojama paskaičiuojant pigiausių prekių krepšelio sumą. Prekės mato vienetas gali būti 1 kg, 1 litras, arba 1 vnt, ar 10 g., ir panašiai, tai priklauso nuo pačio produkto ir jo pakuotės specifikos. Mato vienetai prie skirtingų produktų gali būti skirtingi.

2.3 Pigiausių maisto prekių kainų reitingas sudaromas matematiškai suskaičiavus visus tyrime dalyvaujančių parduotuvių pigiausių prekių krepšelius. Sumiškai mažiausią krepšelį turinti parduotuvė gauna aukščiausią reitingo vietą, o didžiausią – žemiausią reitingo vietą.

2.4 Prieš atliekant tyrimą Pricer.lt kreipiasi į mažmeninės prekybos tinkų atstovus, prašydamas pateikti jų valdomoje parduotuvėje esantį pigiausių produktų sąrašą, geriausiai atitinkantį tyrimo produktų sąrašo kriterijus. Jei tinklas tokio sąrašo nepateikia – atliekant tyrimą parduotuvėje pigiausi produktai nustatomi Pricer.lt atstovo.

2.5 Kainų tyrimas atliekamas 1 kartą per mėnesį, antrą mėnesio savaitę.

2.6 Prieš pradedant fiksuoti kainas konkrečiose parduotuvėse, Pricer.lt kreipiasi į tinklų atstovus, su prašymu, pateikti jų tinkle tuo metu galiojančias pigiausių produktų krepšelio kainas.

2.7 Kainų tyrimas atliekamas Pricer.lt pasirinktą dieną ir laiką. Tyrimas atliekamas ne mažiau, kaip vienoje, tokio pačio pavadinimo parduotuvėje. Kainos gali būti fiksuojamos ir keliose to pačio pavadinimo parduotuvėse. Jei kainos skiriasi, į tyrimo suvestinę yra įtraukiama didesnė kaina užfiksuota to pačio pavadinimo parduotuvėje.

2.8 Kainas fiksuoja Pricer.lt atstovas fiziškai atvykęs į parduotuvę. Daroma foto fiksacija.

2.9 Fiksuojama ta kaina, kuri nurodyta prie sąrašo produkto (kaina, už kuria pirkėjas nurodyta data ir laiku galėjo įsigyti prekę), fiksuojama kaina be lojalumo programų nuolaidų.

2.10 Internetinėje parduotuvėje kainos fiksuojamos darant „printscreną“.

2.11 Jei parduotuvės lentynoje nerandama į tyrimo sąrašą įtrauktos prekės, konstatuojama, kad tokios prekės nėra. Bendroje kainų fiksavimo lentelėje pažymima, kad prekės nebuvo.

2.12 Jei parduotuvėje nebuvo tyrimo sąrašo produkto, tai skaičiuojant kainų reitingą parduotuvei priskiriama aukščiausia kaina užfiksuota pas konkurentą. Atvaizduojant kainas bendroje lentelėje tokios prekės kaina privalo būti išskirta kita spalva arba pažymėta žvaigždute. Jei tyrimo sąrašo produkto turi mažiau, kaip 50 % tyrimo parduotuvių, toks produktas tą mėnesį išimamas iš reitingo.

2.14 Visas užfiksuotos tyrimo sąrašo prekių kainos paskelbiamos www.pricer.lt tinklalapyje nurodant parduotuvės adresą, kur vyko kainos fiksavimas, laiką, konkretaus produkto kainą, ir konkretų pigiausio produkto pavadinimą, jo svorį, kurio kaina buvo užfiksuota.

2.15 Esant poreikiui Pricer.lt vienašališkai gali nustatyti papildomas pigiausių masito produktų kainų fiksavimo taisykles.


Prekių kainos fiksuojamos prekybos tinkluose „Maxima“, „Rimi“, „IKI“, „Norfa“, „Lidl“, „Aibė“, „Prisma“ ir maisto prekių e-parduotuvėje "Barbora.lt".

Pardavėjas Adresas Data Laikas
Maxima Maxima prekių krepšelis Mindaugo g. 11, Vilnius 2017 03 16 9:00 - 10:16
Rimi Rimi prekių krepšelis Kedrų g. 4, Vilnius 2017 03 16 10:30 - 12:05
IKI IKI prekių krepšelis Fabijoniškių g. 2A, Vilnius 2017 03 16 19:00 - 20:25
Norfa Norfa prekių krepšelis Ukmergės g. 298, Vilnius 2017 03 16 17:00 - 18:35
Lidl Lidl prekių krepšelis Žemaitės g. 16, Vilnius 2017 03 16 12:15 - 13:30
Aibė Aibe prekių krepšelis Erfurto g. 1, Vilnius 2017 03 16 14:05 - 15:10
Prisma Prisma prekių krepšelis Viršuliškių skg. 28, Vilnius 2017 03 16 15:20 - 16:45
Barbora.lt Barbora prekių krepšelis https://www.barbora.lt/ 2017 03 16 21:30 - 23:30


Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti