Pricer.lt pataria. Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

Viskas atrodo labai paprasta – jums reikia skalbimo mašinos, o besdami pirštu į bet kurią šiuo metu esančią rinkoje, gausite gerą produktą. Tačiau viskas kiek kitaip. Kodėl turėtumėte rinktis skalbimo mašiną su 50 įvairių funkcijų, iš kurių dviejų trečdalių nepanaudosite ir tik be reikalo permokėsite? Mes irgi nematome tam jokios racionalios priežasties. Šį kartą patarsime, kokios būna skalbimo mašinos, kokias funkcijas turi ir į ką turėtumėte atkreipti dėmesį.

Skalbimo mašinų tipai

Skalbimo mašinos paprastai būna trijų tipų – pakraunamos per priekyje esančią angą, pakraunamos per viršų ir hibridinės skalbimo mašinos, paprastai pakraunamos per viršų ir turinčios integruotą skalbinių džiovyklę.

Pakraunamos per priekyje esančią angą skalbimo mašinos dažniausiai yra talpesnės, stabilesnės. Pagrindinė jų pasirinkimo priežastis dažniausiai yra patogumas - skalbiniai dedami per priekį, todėl mašiną galite statyti į kampą.

Pakraunamos per viršuje esančią angą skalbimo mašinos pasižymi patogumu ir mažu dydžiu. Tačiau virš jų reikia palikti daug erdvės, kad būtų galima patogiau sudėti ir išimti skalbinius.

Hibridinės mašinos iš dalies neatitinka pirmųjų dviejų kategorijų pagal skalbinių pakrovimo būdą, tačiau paiminėtinos todėl, kad paprastai jas renkasi žmonės, turintys ankštas skalbimo patalpas. Jei norite turėti ir skalbyklę ir džiovyklę, tačiau turite ribotą vietą, hibridinė mašina yra sprendimas jums. Kita vertus, jei turite galimybę rinkti, siūlome ne universalų sprendimą, o du atskirus įrenginius – gausite du funkcionalius, kokybiškus prietaisus, atliekančius konkretų jiems paskirtą darbą, o ne universalų karį. Be to, tai nors ir naudinga, bet brangiai kainuojanti funkcija.

Talpa

Jei gyvenate vienas ar viena, neplanuojate šeimos pagausėjimo, jums turėtų pakakti skalbyklės iki 4 kg talpos. Dviejų asmenų šeimai rekomenduojama apie 5 kg, gausesnei šeimai – apie 6 kg. Didžiausios talpos mašinos leidžia sutalpinti 6 ir daugiau kg drabužių, tačiau čia jau jums teks įsivertinti ne tik šeimos narių skaičių, bet ir skalbimo dažnumą. Pvz., kad ir kokia talpi skalbimo mašina bus, gali nutikti taip, kad dėl savo didelės talpos, niekaip nepavyks jos prikrauti pilnos. Tam pravers pusinės įkrovos funkcijas. Apie tai skaitykite toliau straipsnyje (dalyje „Funkcijos“).

Energijos klasė

Energijos klasė tiesiogiai susijusi su elektros energijos suvartojimu. T.y. kuo raidė yra toliau abėcėlėje, tuo daugiau elektros energijos sunaudos įrenginys (A+++ - geriausia, o G - blogiausia). Tačiau rekomenduojame į energijos klasę žiūrėti kritiškai ir apie elektros suvartojimą spręsti ne pagal priskirtą raidę, o pagal energijos sąnaudas – kilovatus per valandą (kWh). Tos pačios energijos klasės skalbimo mašinos gali sunaudoti skirtingą energijos kiekį. Be to, nepamirškite patikrinti paprastai gamintojų nurodomų mašinos sunaudojamų litrų per metus. Tai dar vienas svarbus rodiklis, kalbant apie mašinos ekonomiškumą.

Skalbimo būgnas

Geriausias būgnas yra iš nerūdijančio plieno. Priešingu atveju įbrėžimų vietos gali pradėti rūdyti, o ilgainiui – net pradėti leisti vandenį. Tačiau būgno medžiagos nėra tokios svarbios. Mūsų rekomendacija – rinktis ne dirželiu prie variklio jungiamą būgną, o kartu prie būgno primontuotą variklį. Tokie varikliai beveik negenda. Neveltui gamintojai jiems suteikia net 25 metų garantijas.

Funkcijos

Dažnai nusipirkus skalbimo mašiną, panaudojama tik maža dalis skalbimo programų, todėl verta iš anksto apgalvoti, kokias programas tikrai naudosite ir nesirinkti daugiausia funkcijų turinčios skalbimo mašinos. Renkantis reikėtų aiškiai įvertinti savo poreikius. Jei sportuojate ar taupote laiką, rinkitės skalbyklę, turinčią trumpas programas (pvz., vos 15 minučių). Jei turite daug vilnos ar megztų rūbų, įsitikinkite, kad yra specialiai tam tinkanti programa.

Atidėtos plovimo pradžios funkcija leidžia automatiškai nustatyti plovimo pradžią, nukeliant ją kelioms valandoms.

Apsauga nuo užliejimo įvykus gedimui automatiškai nutraukia vandens tiekimą į mašiną. Šią funkciją paprastai turi dauguma šiuo metu rinkoje parduodamų skalbimo mašinų.

Pusinės įkrovos funkcija naudinga, kai norite išskalbti mėgiamą drabužį, tačiau mašina dar nepilna. Ši programa leis sutaupyti vandens ir elektros skalbiant pustuštę skalbimo mašiną.

Su greito plovimo funkcija purvinų drabužių rūbų greitai neišplausite, tačiau funkcija leis juos atšviežinti.

Žymos

Atsiliepimai, komentarai, nuomonės

Jei norite rašyti atsiliepimą, maloniai prašome Prisijungti