Levi's

Levi–Strauss & Co

Levi's

Džinsų istorija prasidėjo nuo žydų emigranto iš Bavarijos Levi Strauss San Franciske (Kalifornijos valstijoje, JAV) įkurtos kelnių siuvimo įmonės. Tai įvyko 1853 metais. Tuomet į Kaliforniją atvykęs 24-erių L. Strausas apie kelnių siuvimą negalvojo, jis atvežė audinį palapinėms ir vežimams dengti. Tačiau kartą gatvėje jis sutiko vieną aukso ieškotoją, kuris jam pasakė, jog aukso ieškotojams nereikalingi jo audiniai, jiems reikalingos kelnės. Tuomet L. Straussui ir kilo mintis iš tos medžiagos siūti kelnes. Iš pradžių Levi Strauss siuvamos kelnės priminė kombinezoną ir buvo gaminamos iš paprasčiausios tvirtos, rudos spalvos brezentinės medžiagos. Dar po kelių dešimtmečių, 1874 metais gegužės 20-ąją – buvo išleista pirmoji mėlynų džinsų partija. Kadangi šioms kelnėms skirtas audinys buvo gabenamas iš Italijos miesto Genujos, ant audinio siuntos dėžių buvo „Genes“ antspaudai, amerikiečiai juos skaitydavo „džyns“.

Pirmieji džinsai buvo aukštu juosmeniu, iš nugaros suveržiami dirželiu su sagtimi, apačioje taip pat užsegami panašiu dirželiu – toks modelis buvo siuvamas, kad kelnės tilptų į kaubojiškus batus. Lygiai taip pat, kaip ir mūsų laikų kelnės, L. Strausso siuvami džinsai turėjo penkias kišenes – tris iš priekio ir dvi užpakalyje. Nors pirmieji džinsai buvo siuvami iš palapinių brezento, vėliau L. Straussas pradėjo naudoti naują, gana storą ir patvarų saržos audinį, kuris buvo gabenamas į Ameriką iš Prancūzijos de Nimeso miesto. Taip atsirado „Denim“ pavadinimas, simbolizuojantis tvirtus, geros kokybės džinsus. Džinsų audiniui dažyti buvo naudojami indigo dažai, kurie tuo metu buvo vieni iš pigiausių. Jie suteikdavo audiniui mėlyną spalvą, kuri vėliau tapo tradicine džinsų spalva.

Aukso ieškotojai buvo pirmieji išbandę L. Strausso siuvamus džinsus. Vėliau šios kelnės išpopuliarėjo ir tarp kaubojų. Jiems specialiai sukurtas 501-asis modelis, kuris iki šių dienų simbolizuoja nežabotą Laukinių Vakarų dvasią. Šio modelio džinsinės kelnių kišenės buvo tvirtinamos varinėmis kniedėmis. Pastarosios buvo dar vieno žydo, emigravusio į JAV iš Rygos, Jakobo Daviso sumanymas. Netrukus Latvijos žydo išradimas susilaukė didžiulio susidomėjimo, tačiau neturėdamas pakankamai pinigų užpatentuoti savo idėją, Jakobas Davisas pasiūlė Levi Strauss bendradarbiauti. Šiam sutikus, buvo įsteigta bendra kompanija „Levi–Strauss & Co“. Taip buvo pradėta masinė džinsų gamyba.

Daugiau: https://lt.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEinsai

Levi–Strauss & Co Įkurta net 1853 metais
7.41 mlrd – tokia šios kompanijos kapitalizacija
5.79 mlrd – paskutinių metų pardavimai
399 mln  – paskutinių metų pelnas
15 100 - darbuotojai
Keli įdomūs faktai:
•    Kompaniją įkūrė Levi‘s Strauss būdamas 24-erių metų. Kompaniją valdė 50 metų. Vėliau ją perėmė jos sūnėnai
•    Pirmus 20 verslo metų gamino tik galanterijos prekes ir įvairias aprangos detales
•    1873 metais išduodamas patentas ir pradedami gaminti džinsai su varinėmis sagėmis
•    1886 metais sukuriamas pirmasis logotipas, kuriame vaizduojami du žirgai
•    Tik po 45-erių metų 1918 metais sukuriami pirmieji džinsai moterims
•    Dabartinis logotipas jau naudojamas 87 metus
•    Levi‘s džinsai pardavinėjami daugiau kaip 50 tūkstančių parduotuvių visame pasaulyje ir 2 800 firminių parduotuvių
•    84 procentai kompanijos pajamų sudaro „Levi‘s“ prekės ženklo pardavimai
•    Jau 15 metų Levi‘s pajamos stabiliai svyruoja nuo 4 iki 6 mlrd dolerių

Informaciją parengė Mindaugas Navickas, Investuotojas, Mentorius, United Traders mokymų lektorius. Daugiau: https://unitedtraders.lt/

Platintojas

Įmonė Įmonės kodas PVM mokėtojo kodas Adresas Darbo laikas
Levi–Strauss & Co NAICS Code 424320,45 N/A 1155 BATTERY St., San Francisco, California, 94111, United States N/A

Levi–Strauss & Co

Levi's

Founded In 1853, Levi Strauss opened a wholesale dry goods business in San Francisco that became known as Levi Strauss & Co. Seeing a need for work pants that could hold up under rougher conditions, he and Jacob Davis, a tailor, created the first jean. In 1873, they received a U.S. patent for "waist overalls" with metal rivets at points of strain. The first product line designated by the lot number "501" was created in 1890.

https://www.levi.com/US/en_US/features/about-us

Today we are one of the world's largest brand-name apparel companies and a global leader in jeanswear. We design and market jeans, casual wear and related accessories for men, women, and children under the Levi's®, Dockers®, Signature by Levi Strauss & Co.™ and Denizen® brands.

Kategorijos

Parduotuvės

getstyle.lt
B
pigu.lt
B