Druska - populiariausias prieskonis pasaulyje Valgomoji druska, iš esmės natrio chloridas, yra populiariausias buityje naudojamas prieskonis, taigi didžiausias sodos šaltinis mūsų maiste ir vienas iš gamtos konservantų. Druska taip pat naudojama medicininiais tikslais, inhaliacijoms ir gydymui. Šis nuo seniausių laikų žinomas mineralas yra smulkių baltų miltelių pavidalo, sūraus skonio. Druska išgaunama trimis būdais: kasyklose, sūrymuose ir garinant jūros vandenį (jūros druska).  

Druska

Jūros ar akmens druska?
Didžiausi akmens druskos telkiniai yra Čilėje, Argentinoje ir Rusijoje. Lenkijoje yra net 19 kasyklų, iš kurių 5 veikia (Bądzów, Góra, Mogilno I, Mechelinki ir Kłodawa 1). Populiariausia druskos kasykla Lenkijoje - Veličkoje - buvo uždaryta 1996 m., o dabar yra turistų traukos objektas, kasmet pritraukiantis kelis milijonus lankytojų.
Jūros druska gaunama kristalizuojantis ir garuojant jūros vandeniui arba labai sūriems ežerams - tai paprasčiausias ir pigiausias būdas ją gauti.
Trečiasis druskos šaltinis yra sūrymai, t. y. natūralūs mineraliniai vandenys, kuriuose yra daug natrio jonų.
Nors druska yra gausus natrio ir jodo šaltinis, nerekomenduojama per parą suvartoti daugiau kaip 5 g druskos (atitinka vieną arbatinį šaukštelį). Celiakija sergantys žmonės turėtų būti ypač atsargūs, nes druskos vartojimas, kaip ir glitimo atveju, gali turėti įtakos hipertenzijos ir širdies ir kraujagyslių ligų formavimuisi.

Druska virtuvėje - patikima ir universali
Virtuvėje druska dažniausiai siejama su bulvėmis, traškučiais ir sriubomis, tačiau jos naudojimas neribotas. Be druskos sunku įsivaizduoti bet kokį mėsos, daržovių ar žuvies patiekalą. Druska taip pat yra ant Velykų stalo, kaip vienas iš pagrindinių produktų, "šventintų" Didįjį šeštadienį. Verta žinoti, kad virtuvėje naudojama ir akmens, ir jūros druska. Jie skiriasi natrio kiekiu ir malimo lygiu.
Valgomoji druska yra rafinuota, o tai reiškia, kad ją perdirbant prarandama daug vertingų sudedamųjų dalių. Tačiau ji daug pigesnė už nerafinuotą jūros druską. Mūsų asortimente rasite visų rūšių druskos: valgomosios druskos, jūros druskos ir joduotos druskos. Taip pat rekomenduojame rupią jūros druską su malūnėliu, taip pat druskos ir juodųjų pipirų mišinį, kuris veiksmingai pakeičia du produktus. Galima rasti česnakinės druskos, kuri puikiai dera su šviežiomis ir virtomis daržovėmis, grybų ir sūrio patiekalais, o žolelių druska suteiks patiekalams aštriai saldų skonį. Taip pat galite paragauti unikalios rausvosios Himalajų druskos, gaunamos iš Himalajų kalnų masyvo. Nelaukite ir įsigykite šio unikalaus prieskonio jau šiandien!